kredyt na auto dla firm

Kredyt na auto dla firm

Kredyt na auto dla firm to alternatywa dla zakupu auta za gotówkę jak i wzięcia go w leasing. Sprawdź, czy samochód firmowy można kupić na kredyt i jak to zrobić.


kredyt samochodowy santander
Jeśli jesteś w bazach dłużników, np. w bazie BIK, BIG czy KRD, to banki na 100% nie przyznają Ci kredytu na auto. Co innego, jeśli prowadzisz spółkę. Wówczas nie liczą się Twoje osobiste długi, lecz sytuacja spółki. Nie mniej tutaj rozpatrzymy kwestię działalności gospodarczej. W tym wypadku Twoje pieniądze są zarazem pieniędzmi firmy, zatem długi także.

Kredyt na auto dla firm jest jedną z kilku możliwości sfinansowania firmowego samochodu. Wszystkie możliwości:

  • kredyt samochodowy,
  • kredyt gotówkowy,
  • pożyczka pozabankowa,
  • leasing,
  • wynajem.

Zasada jest prosta: im starszy samochód, tych mniejsza szansa na kredyt. Banki zwracają szczególną uwagę na wiek i stan auta. Jeśli auto będzie stare i słabe osprzętowo, to trudno będzie o kredyt na auto dla firmy.

Sprawdź oferty kredytów samochodowych i wybierz najlepszy wariant:

Santander Kredyt samochodowy – wypełnij wniosek o kredyt i czekaj na decyzję banku.

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

Kredyt na auto dla firm – o czym warto pamiętać

Kupując nowy samochód, bez większych problemów kredyt zostanie Ci przyznany. Po prostu nowszy samochód łatwiej sprzedać, gdybyś okazał się niewypłacalny. Bank przyznając Ci kredyt, w razie braku spłaty przejmie po prostu samochód i go sprzeda.

Gdybyś jednak chciał kupić auto używane do formy, to ile lat może mieć? Statystyki i praktyka banków pokazuje, że pięć. Powyżej pięciu bardzo trudno uzyskać kredyt na auto dla firm. Wówczas trzeba brać pod uwagę inne możliwości.

Warto abyś wiedział, że im starsze auto, tym krótszy termin spłaty kredytu. Bank każe spłacić kredyt w mniejszej liczbie rat. A co do samych rat się tyczy, to warto jeszcze wspomnieć o możliwości wyboru zmienności wysokości.

Raty malejące czy stałe

Raty w przypadku kredytu samochodowego dla firm będą albo na stałym poziomie, albo malejące. Dostaniesz najpewniej wybór dogodnej opcji. Raty stałe co miesiąc będziesz płacił w równej kwocie. Raty malejące to większe opłaty na początku i mniejsze gdzie idziemy ku końcowi. Co jest korzystniejsze?Tutaj trzeba zagłębić sposób obliczania. Rata składa się z części kapitałowej (cena auta podzielona przez liczbę rat) i odsetkowej (odsetki podzielone przez liczbę rat). Wysokość comiesięcznej raty kapitałowej oblicza się dzieląc przyznaną kwotę kredytu przez liczbę wszystkich rat. Część odsetkowa wyliczana jest od kwoty jeszcze niespłaconego salda kredytu. Pierwsza rata będzie największa, ale z upływem czasu będzie malała. Początkowe raty malejące mogą być nawet o 1/5 wyższe od rat stałych. Pomimo to, ten wariant jest zdecydowanie bardziej opłacalny, ponieważ w ogólnym rozrachunku przyjdzie Ci zapłacić mniej. Raty stałe są wybierane przez osoby, które nie mogą sobie pozwolić na płacenie wyższych kwot w początkowych miesiącach.

Kredyt na auto dla firm

Kredyt gotówkowy na zakup samochodu to ważny wybór, gdy chcemy płacić mało. Sprawdź poniższe oferty i wybierz najkorzystniejszą.

Kredyt na auto dla firm – ile można wziąć

Kredyty samochodowe pozwalają wziąć do kilkuset tysięcy złotych, ale standardem jest raczej kwota 50 – 200 tys. zł. Kredyt na tańsze auta także można wziąć, pytanie po co, jeśli posiada się taką gotówkę do wydania od ręki.

Auto wpisuje się w koszta w formie amortyzacji (powyżej 5000 zł).

Kto nie ma szans na kredyt dla firm

Jeśli firma lu Ty osobiście macie długi, to nie dostaniesz kredytu. Firma z krótkim stażem również będzie miała problemy. Najlepiej, jeśli firma ma ponad rok i posiada zyski, czyli wykazuje opłacanie PIT. Nie jest to wymóg formalny, ale banki patrzą na stan finansowy firmy.

KOSZTY KREDYTU

Kredyt samochodowy jest nieco tańszy, niż zwykły kredyt gotówkowy. Nie mniej posiada dodatkowe  warunki, jak zakup AC.

Przy normalnych oferta odsetki są znacznie wyższe niż w bankach. Jest to związane z ty, że instytucje zajmujące się wypłacaniem wsparcia finansowego dla osób z negatywną historią kredytową, muszą zmniejszać ponoszone ryzyko. Tak więc niekiedy 3, nawet 5- krotnie wyższe koszty będą do zapłacenia, gdy widnieje się w bazach BIK KRD BIG

SAMOCHÓD W LEASING

Alternatywną formą zdobycia samochodu jest leasing. Leasing jest korzystny, ponieważ jest tańszy od kredytu, płacisz za auto co miesiąc, a na koniec możesz je wykupić za symboliczną kwotę. Najpopularniejsze leasingi oferują PKO BP i IDEA Bank. Wypełnij wnioski, a otrzymasz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb: link

 

5.00 avg. rating (99% score) - 7 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *