kredyt na auto dla młodych

Kredyt na auto dla młodych

Kredyt na auto dla młodych ludzi to sprawa często poruszana. Młodzi, którzy zdobyli pracę i mają stałą pensję, mogą starać się o kredyt na zakup samochodu.


kredyt samochodowy santander
Jeśli jesteś (pomimo młodego wieku) w bazach dłużników, np. w bazie BIK, BIG czy KRD, to banki na 100% nie przyznają Ci kredytu na auto. To tak na wstępie, ponieważ czasami rodzice brali pożyczki na dzieci i te musiały je spłacać, robiąc sobie nieświadomie złą historię kredytową.

Kredyt na auto dla młodych to jedna z kilku możliwości sfinansowania samochodu. Wszystkie możliwości:

  • kredyt samochodowy,
  • kredyt gotówkowy,
  • pożyczka pozabankowa,
  • leasing,
  • wynajem.

Zasada w przypadku kredytu na zakup auta jest prosta: im starszy samochód, tych mniejsza szansa na kredyt. Banki zwracają szczególną uwagę na wiek i stan auta. Jeśli chcesz kupić starszy rocznik, w dodatku niegarażowany, to masz małą szansę na kredyt.

Sprawdź oferty kredytów samochodowych i wybierz najlepszy wariant

Kredyt samochodowy jest jedną z opcji na sfinansowanie samochodu. Kredyt na auto dla młodych to ciekawa opcja na zakup dobrego auta, które posłuży wiele lat.

Santander Kredyt samochodowy – wypełnij wniosek o kredyt i czekaj na decyzję banku.

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

Kredyt na auto dla młodych – o czym warto pamiętać

Kupując nowy samochód, bank bez większych problemów przyzna Ci kredyt. Po prostu nowszy samochód łatwo będzie sprzedać, gdybyś miał nie spłacać rat. Dlatego też banki nie chcą kredytować starych aut, które trudno byłoby potem sprzedać.

W przypadku auta używanego jego wiek nie może przekroczyć 6-7 lat, czasami nawet 5. Tak wynika z praktyk bankowych. Dlatego jednym z rozwiązań jest nie branie kredytu samochodowego, ale kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na zakup czegokolwiek, i nikt w banku nie pyta, na co pójdą pieniądze. Problem w tym, że na kredyt gotówkowy potrzebujesz zabezpieczenia.

Warto abyś wiedział, że im starsze auto, tym krótszy termin spłaty kredytu. Bank każe spłacić kredyt w mniejszej liczbie rat. A co do samych rat się tyczy, to warto jeszcze wspomnieć o możliwości wyboru zmienności wysokości.

Raty malejące czy stałe

Jakie raty wybrać, malejące czy stałe? Raty w przypadku kredytu samochodowego dla młodych będą albo na stałym poziomie, albo będą maleć. Które wybierzesz, zależy od Ciebie. Raty stałe co miesiąc są w  równej kwocie. Raty malejące to większe opłaty na początku i mniejsze gdzie idziemy ku końcowi. Który wariant jest korzystniejszy? Tutaj trzeba zgłębić sposób obliczania.

Rata składa się z części kapitałowej (cena auta podzielona przez liczbę rat) i odsetkowej (odsetki podzielone przez liczbę rat). Wysokość comiesięcznej raty kapitałowej oblicza się dzieląc przyznaną kwotę kredytu przez liczbę wszystkich rat. Część odsetkowa wyliczana jest od kwoty jeszcze niespłaconego salda kredytu. Pierwsza rata będzie największa, ale z upływem czasu będzie malała. Początkowe raty malejące mogą być nawet o 1/5 wyższe od rat stałych. Pomimo to, ten wariant jest zdecydowanie bardziej opłacalny, ponieważ w ogólnym rozrachunku przyjdzie Ci zapłacić mniej. Raty stałe są wybierane przez osoby, które nie mogą sobie pozwolić na płacenie wyższych kwot w początkowych miesiącach.

Kredyt na auto dla młodych

Kredyt gotówkowy na zakup samochodu to ważny wybór, gdy chcemy płacić mało. Sprawdź poniższe oferty i wybierz najkorzystniejszą.

Kredyt na auto dla młodych – ile można dostać

Kredyty gotówkowe to okazja do pożyczenia kwot do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kredyt na tańsze auta także można wziąć.

Kto nie ma szans na kredyt gotówkowy na samochód

Jeśli posiadasz długi, to nie dostaniesz kredytu w banku. Banki śledzą uważnie i sprawdzają przy każdym jednym razie bazy dłużników, jak BIK KRD BIG. Jeśli należysz do osób, które widnieją w takiej bazie, to korzystnie będzie wziąć kredyt na auto dla zadłużonych, który bierze się wyłącznie w parabankach.

KOSZTY KREDYTU

Kredyt samochodowy jest nieco tańszy, niż zwykły kredyt gotówkowy. Nie mniej posiada dodatkowe warunki, jak zakup AC.

Przy normalnych oferta odsetki są znacznie wyższe niż w bankach. Jest to związane z ty, że instytucje zajmujące się wypłacaniem wsparcia finansowego dla osób z negatywną historią kredytową, muszą zmniejszać ponoszone ryzyko. Tak więc niekiedy 3, nawet 5- krotnie wyższe koszty będą do zapłacenia, gdy widnieje się w bazach BIK KRD BIG

SAMOCHÓD W LEASING

Alternatywną formą zdobycia samochodu jest leasing. Leasing jest korzystny, ponieważ jest tańszy od kredytu, płacisz za auto co miesiąc, a na koniec możesz je wykupić za symboliczną kwotę. Najpopularniejsze leasingi oferują PKO BP i IDEA Bank. Wypełnij wnioski, a otrzymasz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb: link

5.00 avg. rating (99% score) - 9 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *