Kredyt na otwarcie firmy transportowej 2023

Kredyt na otwarcie firmy transportowej to biznes stworzony dla osób, które mieli już w swoim życiu do czynienia z transportem i posiadają w tym kierunku doświadczenie. W artykule przeczytasz o tym, w jakim banku wziąć kredyt lub pożyczkę na otwarcie firmy transportowej.


kredyt dla firm nest bank
Z artykułu, który nosi tytuł „Kredyt na otwarcie firmy transportowej” dowiesz się 3 ważnych rzeczy:

  • ile pieniędzy potrzeba na otwarcie firmy transportowej,
  • skąd wziąć kredyt na otwarcie firmy transportowej,
  • jak otworzyć firmę transportową.

1. Ile pieniędzy na otwarcie firmy transportowej

Na otwarcie firmy transportowej potrzebujesz od 70 do 250 tysięcy złotych. Kwota ta jest aktualna na dzień dzisiejszy, lecz w przyszłości na pewno będzie wyższa.  Wraz ze wzrostem podatków nakładanych na firmy przez polityków, wzrostem inflacji, pensji minimalnej, kwota potrzebna do otwarcia firmy będzie rosła. Wszystkie składki i daniny mają przełożenie na ceny produktów i usług.

Ostateczna wysokość inwestycji jest uzależniona od wielu zmiennych, w tym marki samochodu i skali działalności.

Kredyt na zakup samochodu

Kredyt na zakup samochodu to główny wydatek w przypadku firmy transportowej. Wysokość kredytu, o jaki będziesz się starał, zależy od marki samochodu który chcesz nabyć.

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

kredyt gotówkowy

ZEZWOLENIA NA OTWARCIE FIRMY TRANSPORTOWEJ

Sam kredyt na firmę transportową to nie wszystko, aby szczęśliwie zacząć. Tego typu biznes wymaga uzyskania zezwoleń i licencji. Jako właściciel powinieneś:

      • posiadać rzeczywistą i stałą siedzibę,
      • posiadać certyfikat kompetencji zawodowych (przynajmniej jedna z zarządzających przedsiębiorstwem osób lub osoba zarządzająca w przedsiębiorstwie transportem drogowym),
      • zdobyć zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego,
      • uzyskać licencję wspólnotową lub na wykonywanie transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy,
      • posiadać zdolność finansową do prowadzenia przedsiębiorstwa.

2. SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA FIRMĘ TRANSPORTOWĄ

Pieniądze na firmę transportową możesz wziąć z kilku miejsc.  Do najpopularniejsze form finansowania tego typu biznesu należą: kredyt, pożyczka, dotacja z UE, leasing oraz własne oszczędności. Jeśli posiadałbyś 100% własnych oszczędności, to pewnie nie szukałbyś ofert kredytu, więc ten sposób pominiemy.

Kredyt na OTWARCIE firmy transportowej

Pierwszym i najpopularniejszym sposobem na zdobycie pieniędzy jest oczywiście kredyt gotówkowy. Przyznanie kredytu to nie taka prosta sprawa. Warto mieć napisany biznesplan (przede wszystkim dla siebie) oraz oszczędności na wkład własny.

Banki wymagają brak obecności w bazach dłużników, zarobki na odpowiednio wysokim poziomie oraz zabezpieczenie kredytu na wypadek, gdyby biznes się nie powiódł. Zabezpieczeniem są zazwyczaj nieruchomości pod zastaw, środki transportu pod zastaw lub poręczenie innej osoby.

Kredyt na firmę transportową możesz zaciągnąć na siebie (gdy otwierasz jednoosobową działalność gospodarczą), lub na firmę – gdy prowadzisz już firmę lub spółkę z o.o.. Listę kredytów gotówkowych dla osób fizycznych znajdziesz tutaj: link.

POŻYCZKA na OTWARCIE firmy transportowej

Gdy kredyt z różnych względów jest niemożliwy, pozostaje pożyczka w parabanku. W tym przypadku wymogi, jakie będziesz musiał wypełnić, są o wiele mniejsze, ale koszty – większe. Pełną listę firm pożyczkowych, czyli tzw. parabanków, które udzielają pożyczek na otwarcie firmy transportowej znajdziesz tutaj.

DOTACJA Z UE na firmę transportową

Trudno jest starać się o dotację z Urzędu Pracy, gdyż ok. 24 tysięcy złotych które tam można zdobyć w żadnym wypadku nie wystarczą na uruchomienie takiej firmy. A biurokracja i kontrole będą częste! Co innego dotacja z UE, która niekiedy sięga 100 tys. złotych. Rzadko ją można zdobyć, ale zdarzają się takie programy.

SAMOCHÓD W LEASING

Alternatywną formą zdobycia samochodu jest leasing. Leasing jest korzystny, ponieważ jest tańszy od kredytu, płacisz za auto co miesiąc, a na koniec możesz je wykupić za symboliczną kwotę.

W powyższych ofertach warto abyś wiedział, że Happy Miles Idea Banku polega na płaceniu za przejechane kilometry, natomiast w ofercie PKO jest stała opłata co miesiąc.

3. Jak otworzyć firmę transportową

Otwarci firmy transportowej to nie takie hop-siup! Do zdobycia jest wiele zezwoleń i licencji, które wymyślili sobie politycy, aby ułatwić Polakom otwieranie firm.

BIZNESPLAN DLA firmy transportowej

Od tego należy rozpocząć każdy biznes. Sprawdzenie kosztów, określenie wielkości przyszłego sprzedaży to sprawy, które przydadzą się w przygotowaniu biznesplanu. Analiza konkurencji, a także przygotowanie własnej, ciekawej oferty dopasowanej do idealnego klienta – to kwestie kluczowe dla powodzenia interesu. Napisz biznesplan firmy transportowej samodzielnie lub zleć tę czynność fachowcom.

Konto firmowe w banku

W biznesie transportowym liczy się przejrzystość, a temu sprzyja posiadanie konta firmowego w  banku. Płatności są często z ręki do ręki. Jednak warto założyć konto, aby móc opłacać zamówienia na części wymienne zakupione przez internet. Obecnie jedyne konta zupełnie darmowe są dwa. Pierwsze to konto firmowe dla firm jednoosobowych (działalność gospodarcza): link, natomiast drugie dla spółek: link.

Księgowość dla firmy transportowej

Księgowość to konieczność, aby prowadzić firmę zgodnie z zasadami prawa oraz przejrzystością. Dobry księgowy pomoże ci w takim kierowaniu firmą, abyś płacić tylko te podatki, które musisz.

Księgowość dla firmy transportowej możesz załatwić u siebie w mieście lub przez Internet, korzystając z usług.

FIRMA TRANSPORTOWA W PKD

Podczas zakładania firmy transportowej musisz określić numer PKD. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze PKD dotyczące biznesu transportowego.

49.41.Z – transport drogowy towarów. Podklasa ta obejmuje:

przewozy towarów realizowane środkami transportu drogowego przystosowanymi do przewozu dłużyc, inwentarza żywego, towarów zamrożonych lub schłodzonych, towarów ciężkich, towarów masowych, włączając transport cysternami mleka z gospodarstw rolnych, samochodów, odpadów i materiałów wtórnych z wyłączeniem ich zbierania i usuwania,
wynajem samochodów ciężarowych z kierowcą.

52.29.C – działalność pozostałych agencji transportowych (numer PKD dla zakładu zajmującego się pośrednictwem przy przewozie rzeczy),

52.24.A – przeładunek towarów w portach morskich (załadunek, rozładunek i przeładunek towarów oraz bagażu pasażerów w portach morskich),

52.24.B – przeładunek towarów w portach śródlądowych (załadunek, rozładunek i przeładunek towarów oraz bagażu pasażerów w portach śródlądowych),

52.24.C Przeładunek towarów w pozostałych punktach przeładunkowych.

Pamiętaj, że kredyt na otwarcie firmy transportowej to zobowiązanie, które bierzesz nie tylko na siebie, ale na całą swoją rodzinę. Zwłaszcza na tych, którzy poręczą Ci kredyt. Przemyśl trzy razy swoją decyzję, zanim się zadłużysz. Jeśli jesteś pewny swojej decyzji, to pozostaje zatrudnić pracowników i cieszyć się z prowadzenia firmy transportowej!

Oceń pożyczkę!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *