kredyt na gospodarstwo agroturystyczne

Kredyt na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego

Kredyt na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego to biznes, który może zainteresować osoby mieszkające na wsi. W artykule przeczytasz o tym, w jakim banku możesz wziąć kredyt lub pożyczkę na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego.

kredyt dla firm nest bank

Z artykułu, który jest zatytułowany “Kredyt na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego” dowiesz się 3 ważnych rzeczy:

  • ile pieniędzy potrzeba na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego,
  • skąd wziąć kredyt na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego,
  • jak otworzyć gospodarstwo agroturystyczne.

1. Ile pieniędzy na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego

Na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego potrzebujesz od 50 do 250 tysięcy złotych. Mowa tutaj przede wszystkim o remoncie i zakupie wyposażenia do pokoi. W przypadku budowy nowego domu od podstaw, koszty będą odpowiednio większe. Oczywiście wraz z podnoszeniem podatków nakładanych na firmy przez polityków, wzrostem inflacji, pensji minimalnej, kwota potrzebna do otwarcia tego typu działalności będzie rosła. Podatki mają bezpośrednie przełożenie na ceny produktów i usług, z których trzeba korzystać podczas przygotowywania biznesu.

Ostateczna wysokość inwestycji jest uzależniona od wielu zmiennych, w tym jakości wyposażenia i wielkości gospodarstwa.

Kredyt na gospodarstwo agroturystyczne

Kredyt na wyposażenie to główny wydatek w przypadku gospodarstwa agroturystycznego. Wysokość kredytu, o jaki będziesz się starał, zależy od rodzaju i jakości urządzeń, które chcesz nabyć.

Pieniądze z kredytu na wyposażenie gospodarstwa możesz przeznaczyć na:

Kredyt na zakup wyposażenia można zaciągnąć w Alior Banku (kredyt dla firmy) lub w Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

kredyt na otwarcie firmy Aasa

POZWOLENIA NA OTWARCIE GOSPODARSTWA AGROTUSTYCZNEGO

Usługi agroturystyczne świadczone przez rolników nie są działalnością gospodarczą, ponieważ są one najczęściej dla rolnika dodatkowym, pozarolniczym źródłem dochodu. Rolnik musi jednak zgłosić (ale nie zarejestrować) działalności w gminie oraz w urzędzie skarbowym. Aby to uczynić, składa oświadczenie, że dochód dodatkowy z tytułu świadczenia usług agroturystycznych nie przekroczy 10 tys. euro. Gdy ta kwota zostanie przekroczona, będzie zobowiązany do odprowadzenia podatku.

Do osób, które nie są rolnikami nie stosuje się tych przepisów. Dla nich prowadzenie gospodarstwa będzie normalną działalnością gospodarczą.

2. SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA GOSPODARSTWo AGROTUSTYCZNE

Pieniądze na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego możesz wziąć z kilku miejsc. Do najpopularniejszych form finansowania tego typu biznesu należą: kredyt, pożyczka, dotacja z UE, leasing oraz własne oszczędności. Jeśli posiadałbyś 100% własnych oszczędności, to zapewne nie szukałbyś ofert kredytu, więc tego sposoby nie będziemy tu opisywać.

Kredyt na GOSPODARSTWo AGROTUSTYCZNE

Kredyt gotówkowy to jeden ze sposobów, który można najszybciej i najłatwiej otrzymać. Otwieranie działalności na kredyt nie jest złym pomysłem, o ile ma się przygotowany biznesplan i sprawdzone, czy będziemy mieć klientów. Otrzymanie kredytu nie jest proste. Warto mieć napisany biznesplan (przede wszystkim dla siebie) oraz oszczędności na wkład własny.

Banki wymagają brak obecności w bazach dłużników, zarobki na odpowiednio wysokim poziomie oraz zabezpieczenie kredytu na wypadek, gdyby biznes się nie powiódł. Zabezpieczeniem są zazwyczaj nieruchomości pod zastaw, środki transportu pod zastaw lub poręczenie innej osoby.

pko bp leasing

Kredyt na gospodarstwo agroturystyczne możesz zaciągnąć na siebie (gdy otwierasz jednoosobową działalność gospodarczą), lub na firmę – gdy prowadzisz już firmę lub spółkę z o.o.. Listę kredytów gotówkowych dla osób fizycznych znajdziesz tutaj: link.

Kredyt na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego oferuje Alior Bank (kredyt dla firmy) lub Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

POŻYCZKA na OTWARCIE gospodarstwa agroturystycznego

Gdy kredyt z różnych względów jest niemożliwy, pozostaje pożyczka w parabanku. W tym przypadku wymogi, jakie będziesz musiał wypełnić, są o wiele mniejsze, ale koszty – większe. Pełną listę firm pożyczkowych, czyli tzw. parabanków, które udzielają pożyczek na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego znajdziesz tutaj.

DOTACJA Z UE NA OTWARCIE gospodarstwa agroturystycznego

Jako rolnik nie ma szans na dotację z UP, ale już osoba niebędąca rolnikiem jak najbardziej. Są też inne dotacje, np. ta z LGD – lokalne grupy działania oraz z Unii Europejskiej. Sprawdź ofertę Tax CARE, która sprawdza Twoją zdolność na otrzymanie dotacji unijnej dla firm.

3. Jak otworzyć gospodarstwo agroturystyczne

Sam kredyt na gospodarstwo agroturystyczne to nie problem, większym problemem jest odpowiednie wyposażenie i spełnienie wymagań stawianych przez różne instytucje.

położenie gospodarstwa agroturystycznego

Położenie gospodarstwa agroturystycznego to akurat sprawa ważna. Warto, aby było to miejsce z dala od miejskiego zgiełku. Gdzieś na wsi, na uboczu. Niekoniecznie musi być u podnóża gór czy rzeki, choć to na pewno dodaje punkty w oczach potencjalnych klientów. Aby kredyt na gospodarstwo agroturystyczne się spłacił, musisz mieć dużo osób, które będą odwiedzały cię regularnie. Gdzie warto otworzyć gospodarstwo agroturystyczne;

  • przy lesie,
  • przy rzecz,
  • przy jeziorze,
  • u podnóża gór..

BIZNESPLAN DLA gospodarstwa agroturystycznego

Biznesplan jest najważniejszym dokumentem każdego przedsięwzięcia. Nie tylko dla banków, ale przede wszystkim dla Ciebie. Określenie kosztów i przewidzenie przychodów to czynności, które przydadzą się w przygotowaniu biznesplanu. Analiza konkurencji SWOT, a także napisanie własnej, ciekawej oferty dopasowanej do twojego idealnego klienta – to sprawy kluczowe. Zrobienie strategii marketingowej to również ważna sprawa.
Napisz biznesplan gospodarstwa agroturystycznego sam, lub zleć tę czynność specjalistom.

Konto firmowe w banku

Mając gospodarstwo agroturystyczne, przyda się na pewno konto z banku. Obecnie jedyne konta zupełnie darmowe są dwa. Pierwsze to konto firmowe w IDEA Banku dla firm jednoosobowych (działalność gospodarcza): link, natomiast drugie dla spółek: link.

Pamiętaj, że kredyt na otwarcie gospodarstwa agroturystycznego to zobowiązanie, które bierzesz na długie lata i obciążasz nim nie tylko siebie, ale i rodzinę. To także kwestia osób, którzy poręczą Ci kredyt. Przemyśl dwa razy swoją decyzję, zanim się zadłużysz. Jeśli jesteś pewny swojej decyzji, to pozostaje zatrudnić pracowników i cieszyć się z prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego!

5.00 avg. rating (99% score) - 5 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *