kredyt na otwarcie przedszkola

Kredyt na otwarcie przedszkola 2023

Kredyt na otwarcie przedszkola to popularny zwłaszcza wśród kobiet pomysł na interes. Przeczytaj, w jakim banku wziąć kredyt lub pożyczkę na otwarcie przedszkola.


kredyt dla firm nest bank
Z artykułu, który został zatytułowany „Kredyt na otwarcie przedszkola” dowiesz się 3 ważnych rzeczy:

  • ile pieniędzy potrzeba na otwarcie przedszkola,
  • skąd wziąć kredyt na otwarcie przedszkola,
  • jak otworzyć przedszkole.

1. Ile pieniędzy na otwarcie przedszkola

Na otwarcie przedszkola potrzebujesz od 150 do 350 tysięcy złotych. To kwota na dziś, ale za rok może być już wyższa. Razem ze wzrostem podatków nakładanych na firmy przez polityków, oraz ze wzrostem pensji minimalnej, kwota potrzebna do inwestycji będzie szła w górę. Wszystkie składki i daniny mają przełożenie na ceny produktów i usług. Im większe przedszkole planujesz otworzyć, tym większe nakłady finansowe będziesz musiał ponieść.

Kredyt na wyposażenie przedszkola

Kredyt na wyposażenie przedszkola to przede wszystkim takie sprzęty jak:

  • meble,
  • urządzenia sanitarne,
  • oświetlenie nad bar Zobacz produkt,
  • materiały dydaktyczne.

Kredyt na wyposażenie przedszkola można zaciągnąć w Alior Banku (kredyt dla firmy) lub w  Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

Przedszkola to bardzo duże wymogi sanitarno-higieniczne. Wymagania Sanepidu dla tego typu są związane z bezpieczeństwem dzieci, które będą spędzać w takim miejscu wiele godzin z codziennego życia. Kredyt pomoże w otwarciu przedszkola, ale nie załatwi spraw formalnych – o te należy zadbać samodzielnie.

Największym wydatkiem będzie zakup wyposażenia dla przedszkola. Jest to związane nie tyle z drogimi produktami, ale z produktami certyfikowanymi, które przez te certyfikaty są bardzo drogie. Państwo polskie wymaga, aby meble i wszystkie przybory posiadały rekomendację, przez co koszt prowadzenia przedszkola ile w górę o ponad 100%.

Kredyt na działanie bieżące przedszkola

Sporym błędem jest wydanie wszystkich oszczędności na otwarcie przedszkola i liczenie na to, że działalność bieżąca będzie finansowana wyłącznie z opłat rodziców. Warto pamiętać, że takie podejście może skutkować bankructwem. Z pomocą przychodzą banki i parabanki, które oferują wiele produktów finansowych, w tym kredyty i pożyczki.

Najpopularniejsze kredyty na działalność przedszkola mają obecnie: Alior Bank (kredyt dla firmy) oraz Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

2. SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA OTWARCIE przedszkola

Źródła finansowania otwarcia przedszkola mogą być różnorakie. Jako, że koszty wejścia są duże, to potrzebne są naprawdę spore kwoty.

Za najpopularniejsze formy finansowania uchodzą: kredyt, pożyczka, dotacja z UE oraz własne oszczędności. Własne oszczędności zapewne posiadasz, więc omówimy tutaj pozostałe formy wsparcia.

Kredyt na OTWARCIE przedszkola

Pierwszym i najpopularniejszym sposobem na zdobycie pieniędzy jest wzięcie kredytu. Przyznanie kredytu to nie taka prosta sprawa. Warto mieć napisany biznesplan (przede wszystkim dla siebie) oraz oszczędności na wkład własny.

Banki wymagają od pożyczkobiorców brak figurowania w bazach dłużników, zarobki na odpowiednio wysokim poziomie oraz zabezpieczenie kredytu na wypadek, gdyby biznes się nie powiódł. Zabezpieczeniem są zazwyczaj nieruchomości pod zastaw, środki transportu pod zastaw lub poręczenie innej osoby.

kredyt gotówkowy

Kredyt na otwarcie przedszkola możesz zaciągnąć na siebie (gdy otwierasz jednoosobową działalność gospodarczą), lub na firmę – gdy prowadzisz już firmę lub spółkę z o.o.. Listę kredytów gotówkowych dla osób fizycznych znajdziesz tutaj: link.

Kredyt na otwarcie przedszkola dla firm, z gwarancją de minimis, oferuje Alior Bank – wypełnij wniosek on-line i czekaj na zgłoszenie konsultanta.

Oferta banków stała się bardzo atrakcyjna. Banki biją się o klienta, na czym korzystają klienci. Szybki kredyt dla firm w niektórych bankach możesz dostać bez zaświadczeń o zarobkach, o które może być trudno na początku działalności. Na dowód osobisty możesz dostać nawet do 20 tys. zł. Czasami doradcy pomagają w formalnościach związanych z otwarciem firmy. Większość spraw formalnych można załatwić przez Internet, co oszczędza czas i jest bardzo wygodne.

POŻYCZKA na OTWARCIE przedszkola

Inną opcją sfinansowania wydatków na otwarcie przedszkola jest pożyczka. W tym przypadku wymogi, jakim będziesz musiała sprostać, są o wiele niższe, ale koszty – większe. Pełną listę firm pożyczkowych, które udzielą Ci pożyczki na otwarcie przedszkola znajdziesz tutaj.

DOTACJA Z UE NA OTWARCIE przedszkola

Jako, że otwarcie przedszkola wymaga dużych nakładów pieniężnych, odpadają środki z Urzędów Pracy, które mogą przyznać jedynie ok. 24 tysiące złotych. Co innego dotacje z UE – te mogą wynieść nawet 100 tysięcy złotych i po te warto sięgać.

DOTACJA REFINANSOWA Z URZĘDU MIASTA

Właściciel może starać się o bezzwrotną dotację otwarcie przedszkola (nie więcej niż 60% oszacowanej w biznesplanie wartości inwestycji), ale również może ubiegać się o comiesięczne dofinansowanie.

Warunkiem jest uczęszczanie do takiego przedszkola minimum 3 dzieci. Wówczas 3/4 miesięcznych wydatków będzie refinansowane przez samorząd. Dofinansowanie tego rodzaju uzyskać można w Urzędzie Gminy.

3. Jak otworzyć przedszkole

Poniżej kilka ważnych punktów, na które powinieneś zwrócić uwagę przed uruchomieniem przedszkola. Przeczytaj uważnie zanim zaczniesz działać.

położenie przedszkola

Położenie przedszkola jest sprawą ważną, ale nie najważniejszą. Powodzenie biznesu w tym wypadku jest uzależnione od wielu czynników. Aby kredyt na przedszkole się spłacił, musisz mieć dużo klientów. Warto więc otworzyć przedszkole w miejscu, w którym rodzice będą mogli łatwo dojechać, a ich pociecha będzie mogła miło spędzić czas. Takie miejsca to:

  • osiedla,
  • główne ulice i trakty,
  • las,
  • wieś.

Jak widzisz nie ma jednego modelu. Kwestia położenia przedszkola zależy od tego, jaki program nauczania i przede wszystkim styl będziesz chciała prowadzić. Innym czynnikiem jest idealny klient, czyli rodzic i jego potrzeby. Inne potrzeby będzie miał rodzic, który nie ma samochodu i mieszka w centrum, a inne osoba dojeżdżająca do pracy. Inne priorytety będzie miał rodzic, któremu zależy na odpowiednim wykształceniu swojego dziecka, a inne rodzin, które szuka po prostu opieki pod nieobecność.

BIZNESPLAN DLA przedszkola

Biznesplan to podstawa każdego biznesu, zwłaszcza takiego, w którym inwestycje liczy się w sześciocyfrowych kwotach. Sprawdzenie kosztów, określenie przychodów to czynności, które przydadzą się w przygotowaniu biznesplanu. Analiza konkurencji a także przygotowanie własnej, ciekawej oferty dopasowanej do idealnego klienta – to sprawy kluczowe. Napisz biznesplan przedszkola samodzielnie lub zleć tę czynność specjalistom.

HACCP dla PRZEDSZKOLA

Przedszkole może zaopatrywać się w jedzenie u firmy cateringowej lub posiadać własną kuchnię. Tak czy owak, inspekcja sanepidu jest konieczna. Każde przedszkole musi wykonać dokumentację HACCP, która jest podstawą prowadzenia tego typu biznesu. HACCP określa, co wolno, a czego nie wolno robić z żywnością. Są w niej ujęte procedury dotyczące zachowania w zakładzie pracy, a także wszelkie instrukcje urządzeń AGD.

W większości przypadków napisanie księgi HACCP jest zlecane specjalistom ds. HACCP. Dokumentacja HACCP dla przedszkola to koszt rzędu 1000 – 2500 zł w zależności od skomplikowania. Jedną z najlepszych firm na rynku, która zrzesza fachowców w różnych częściach kraju jest Managero.pl

Gdy będziesz już mieć wykonaną dokumentację HACCP dla przedszkola, przejdź się do Sanepidu. Tam poproś o wizytacją w celu wydania zgody na otwarcie lokalu.

PROJEKT TECHNOLOGICZNY PRZEDSZKOLA

Przedszkole, które posiada własną kuchnię, musi wykonać projekt technologiczny. Jeśli lokal został wybudowany od podstaw lub nie było tam wcześniej gastronomii, to projekt technologiczny będzie konieczny. Jego wykonanie możesz zlecić profesjonalnemu projektantowi z Twojej okolicy: link.

Konto firmowe w banku

W biznesie licencjonowanym konto bankowe jest wręcz niezbędne. Obecnie jedyne konta zupełnie darmowe są dwa. Pierwsze to konto firmowe dla firm jednoosobowych (działalność gospodarcza): link, natomiast drugie dla spółek: link.

Księgowość dla PRZEDSZKOLA

Ważną sprawą, którą należy załatwić jak najszybciej jest podpisanie umowy z biurem rachunkowym. Teoretycznie można zatrudnić do przedszkola księgową, ale o wiele częściej popularniejszy staje się outsourcing tych usług.

Księgowość dla przedszkola najlepiej załatwić u siebie w mieście.

Pamiętaj, że kredyt na przedszkole to zobowiązanie, które bierzesz nie tylko na siebie, ale na całą rodzinę. To także zobowiązanie dla podopiecznych i ich rodzin, które w razie niepowodzenia biznesu zostaną na lodzie. To także kwestia, którzy poręczą Ci kredyt. Przemyśl dwa razy swoją decyzję, zanim się zadłużysz. Jeśli jesteś pewny swojej decyzji, to pozostaje zatrudnić pracowników i cieszyć się z prowadzenia przedszkola!

Oceń pożyczkę!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *