kredyt na otwarcie warsztatu samochodowego

Kredyt na otwarcie warsztatu samochodowego

Kredyt na otwarcie warsztatu samochodowego to popularny zwłaszcza wśród mężczyzn pomysł na biznes. W artykule sprawdzisz, w jakim banku wziąć kredyt lub pożyczkę na otwarcie warsztatu samochodowego.


kredyt dla firm nest bank
Z artykułu, który nosi tytuł “Kredyt na otwarcie warsztatu samochodowego” dowiesz się 3 ważnych rzeczy:

 • ile pieniędzy potrzeba na otwarcie warsztatu samochodowego,
 • skąd wziąć kredyt na otwarcie warsztatu samochodowego,
 • jak otworzyć warsztat samochodowy.

1. Ile pieniędzy na otwarcie warsztatu samochodowego

Na otwarcie warsztatu samochodowego potrzebujesz od 40 do 100 tysięcy złotych. Dziś jest to taka kwota, ale za rok może być już wyższa. Wraz ze wzrostem podatków nakładanych na firmy przez polityków, oraz ze wzrostem pensji minimalnej, kwota potrzebna do inwestycji będzie rosła. Wszystkie składki i daniny mają przełożenie na ceny produktów i usług. Im więcej usług będziesz chciał świadczyć, tym koszt otwarcia będzie większy.

Kredyt na wyposażenie warsztatu samochodowego

Kredyt na wyposażenie warsztatu samochodowego możesz przeznaczyć przede wszystkim na:

 • podnośniki samochodowe,
 • urządzenia do geometrii,
 • mierniki,
 • narzędzia (komplety kluczy, prasa hydrauliczna czy przyrządy do regulacji np. sprzęgieł, ściągacze),
 • kasa fiskalna – sprawdź ceny.

Kredyt na wyposażenie warsztatu samochodowego można zaciągnąć w Alior Banku (kredyt dla firmy) i w Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

kredyt na otwarcie firmy Aasa

Na szczęście warsztat samochodowy może obyć się bez specjalnych pozwoleń i licencji, jakie mają miejsce chociażby przy otwieraniu przedszkola czy sklepu monopolowego. Tu potrzebne żadne pozwolenia sanepidu. Jedyne, o co w miarę możliwości można się postarać, to przystosowanie pomieszczenia do wymogów BHP: lokal musi posiadać wentylację, antypoślizgowe posadzki oraz odpowiednie oświetlenie.

Co równie istotne, jeśli zamierzasz puszczać w warsztacie muzykę, to ZAIKS może się przyczepić o opłatę. Musisz wiedzieć, że korzystając z utworów na licencji creative commons, nie trzeba płacić na ZAIKS i inne organizacje.

2. SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA OTWARCIE warsztatu samochodowego

Źródeł finansowania warsztatu samochodowego może być wiele. Najpopularniejszym sposobem na otwarcie warsztatu jest najpierw zdobycie swoich klientów. Pomagasz znajomym naprawiać samochody albo pracujesz w innym warsztacie? To jest dobry sposób na złapanie stałych klientów. Potem już tylko poczta pantoflowa i możesz śmiało otwierać swój biznes..

Za najpopularniejsze formy finansowania uchodzą: kredyt, pożyczka, dotacja z Urzędu Pracy oraz własne oszczędności. Własne oszczędności zapewne posiadasz, więc przejdźmy do kolejnych form zdobycia pieniędzy.

Kredyt na OTWARCIE warsztatu samochodowego

Pierwszym i najpopularniejszym sposobem na zdobycie pieniędzy jest oczywiście kredyt gotówkowy. Przyznanie kredytu to nie taka prosta sprawa. Warto mieć napisany biznesplan (przede wszystkim dla siebie) oraz oszczędności na wkład własny.

Banki wymagają brak obecności w bazach dłużników, zarobki na odpowiednio wysokim poziomie oraz zabezpieczenie kredytu na wypadek, gdyby biznes się nie powiódł. Zabezpieczeniem są zazwyczaj nieruchomości pod zastaw, środki transportu pod zastaw lub poręczenie innej osoby.

aforti pożyczka na firm

Kredyt na warsztat samochodowy możesz zaciągnąć na siebie (gdy otwierasz jednoosobową działalność gospodarczą), lub na firmę – gdy prowadzisz już firmę lub spółkę z o.o.. Listę kredytów gotówkowych dla osób fizycznych znajdziesz tutaj: link.

Kredyt na otwarcie warsztatu samochodowego, z gwarancją de minimis, oferuje Alior Bank – wypełnij wniosek on-line i czekaj na zgłoszenie konsultanta.

Oferta banków stała się bardzo atrakcyjna. Banki starają się o klienta, na czym korzystają sami zainteresowani. Szybki kredyt dla firm w niektórych bankach możesz dostać bez zaświadczeń o zarobkach, o które może być trudno na początku działalności. Na dowód osobisty możesz dostać nawet do 20 tys. zł. Czasami doradcy pomagają w formalnościach związanych z otwarciem firmy. Większość spraw formalnych można załatwić przez Internet, co oszczędza czas i jest bardzo wygodne.

POŻYCZKA na OTWARCIE warsztatu samochodowego

Jeszcze inną opcją sfinansowania wydatków na otwarcie warsztatu samochodowego pożyczka. W tym przypadku wymogi, jakim będziesz musiała sprostać, są o wiele mniejsze, ale koszty – większe. Pełną listę firm pożyczkowych, czyli tzw. parabanków, które udzielają pożyczek na otwarcie warsztatu samochodowego znajdziesz tutaj.

DOTACJA Z URZĘDU PRACY NA OTWARCIE warsztatu samochodowego

Jako, że otwarcie małego warsztatu samochodowego nie wymaga wielkich pieniędzy, to pomóc może dotacja z urzędu pracy. Około 24 tysięcy złotych będzie wystarczającą kwotą, aby sprawić sobie jakieś tanie wyposażenie do małego “garażu”. Dotacje z Urzędu Pracy są przyznawane co kilka miesięcy, najczęściej jednak na początku roku. Pamiętaj, że aby dostać dotację z Urzędu Pracy potrzebne jest doświadczenie zawodowe w branży, a także posiadanie statusu osoby bezrobotnej. Sprawdź ofertę Tax CARE, która sprawdza Twoją zdolność na otrzymanie dotacji unijnej dla firm.

3. Jak otworzyć warsztat samochodowy

Poniżej kilka ważnych informacji, na które powinieneś zwrócić uwagę przed uruchomieniem warsztatu samochodowego. Przeczytaj uważnie i bierz się do pracy!

Działalność warsztatu samochodowego obejmuje naprawy, konserwację i przebudowę pojazdów samochodowych (z wyłączeniem motocykli), takie jak:

 • naprawy mechaniczne,
 • naprawy elektryczne,
 • naprawy elektronicznych systemów wtryskowych,
 • przeglądy,
 • naprawy nadwozia,
 • naprawy części,
 • mycie, polerowanie itp.,
 • lakierowanie i malowanie,
 • naprawy szyb i okien,
 • naprawy siedzeń samochodowych,
 • naprawy opon i dętek, zakładanie lub wymiana,
 • wykonywanie zabiegów antykorozyjnych w pojazdach samochodowych, z wyłączeniem motocykli,
 • instalowanie części i akcesoriów w pojazdach samochodowych (niebędące częścią procesu produkcji), z wyłączeniem motocykli.

Świadczenie usług związanych z warsztatem samochodowym) nie wymaga żadnych licencji, zezwoleń czy koncesji.

Czasami usługi związane z konserwacją i naprawą pojazdów samochodowych prowadzone są z wykorzystaniem wysoce specjalizowanej infrastruktury technicznej: pomieszczenia, maszyny, urządzenia i narzędzia. To z kolei generuje szereg ograniczeń, wymogów i obowiązków, jakie musisz wziąć pod uwagę i spełnić. Praktyczna zdolność do świadczenia usług ze względu na konieczność dostosowania (lub budowę) budynku do potrzeb warsztatu, uzyskanie certyfikatów dla wykorzystywanych maszyn i urządzeń może zająć sporo czasu. Wiąże się to między innymi z uzyskaniem:

 • pozwolenia na budowę lub zmianę sposobu użytkowania lokalu
 • decyzji zezwalającej na eksploatację urządzeń technicznych stanowiących wyposażenie warsztatu.

położenie warsztatu

Miejsce, w których otworzysz warsztat ma drugorzędne znaczenie. Kierowca jest w stanie pojechać kilka kilometrów do ulubionego warsztatu. Ważne, aby można tam było dojechać w każdą pogodę i stosunkowo łatwo trafić. Zatem miejsce musi być dobrze rozreklamowane i opisane.  Aby kredyt na warsztat samochodowy się spłacił, musisz mieć dużo klientów. Warto więc otworzyć warsztat w miejscu, w którym przechodzi/przejeżdża dużo osób. Takie miejsca to:

 • osiedla,
 • główne ulice i trakty.

BIZNESPLAN DLA warsztatu samochodowego

Od tego musiałbyś zacząć. Sprawdzenie kosztów, określenie wielkości przyszłego sprzedaży to sprawy, które przydadzą się w przygotowaniu biznesplanu. Analiza konkurencji a także przygotowanie własnej, ciekawej oferty dopasowanej do idealnego klienta – to sprawy kluczowe. Napisz biznesplan warsztatu samochodowego samodzielnie lub zleć tę czynność specjalistom.

Konto firmowe w banku

W biznesie samochodowym konto bankowe nie jest tak bardzo wymagane. Płatności są często z ręki do ręki. Jednak warto założyć konto, aby móc opłacać zamówienia na części wymienne zakupione przez internet. Obecnie jedyne konta zupełnie darmowe są dwa. Pierwsze to konto firmowe w IDEA Banku dla firm jednoosobowych (działalność gospodarcza): link, natomiast drugie dla spółek: link.

Księgowość dla warsztatu samochodowego

Ważną sprawą, którą należy załatwić jak najszybciej jest podpisanie umowy z biurem rachunkowym. Teoretycznie możesz sam prowadzić księgowość, ale jest to uciążliwe i zabiera ci czas, który możesz przeznaczyć na rozwój biznesu.

Księgowość dla warsztatu możesz załatwić u siebie w mieście lub przez Internet, korzystając z usług np. w TAX Care.

Pamiętaj, że kredyt na otwarcie warsztatu samochodowego to zobowiązanie, które bierzesz nie tylko na siebie, ale na całą swoją rodzinę. Zwłaszcza na tych, którzy poręczą Ci kredyt. Przemyśl dwa razy swoją decyzję, zanim się zadłużysz. Jeśli jesteś pewny swojej decyzji, to pozostaje zatrudnić pracowników i cieszyć się z prowadzenia warsztatu samochodowego!

5.00 avg. rating (99% score) - 6 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *