kredyt na otwarcie siłowni

Kredyt na otwarcie siłowni

Kredyt na otwarcie siłowni to biznes stworzony dla osób, które kochają ćwiczenia fizyczne. W artykule przeczytasz o tym, w jakim banku wziąć kredyt lub pożyczkę na otwarcie siłowni.


kredyt dla firm nest bank
Z artykułu, który nosi tytuł “Kredyt na otwarcie siłowni” dowiesz się 3 ważnych spraw:

  • ile pieniędzy potrzeba na otwarcie siłowni,
  • skąd wziąć kredyt na otwarcie siłowni,
  • jak otworzyć siłownię.

1. Ile pieniędzy na otwarcie siłowni

Na otwarcie siłowni potrzebujesz od 250 tysięcy do ok. 2 milionów złotych. Nie jest powiedziane, czy takie same koszty będą obowiązywać w przyszłych latach. Wraz z podnoszeniem podatków nakładanych na firmy przez polityków, wzrostem inflacji, pensji minimalnej, kwota potrzebna do otwarcia firmy będzie rosła. Podatki mają bezpośrednie przełożenie na ceny produktów i usług.

Ostateczna wysokość inwestycji jest uzależniona od wielu zmiennych, w tym rodzaju urządzeń i wielkości siłowni.

Kredyt na sprzęt sportowy

Kredyt na sprzęt sportowy to główny wydatek w przypadku siłowni. Wysokość kredytu, o jaki będziesz się starał, zależy od marki urządzeń, które chcesz nabyć.

Kredyt na zakup urządzeń sportowych można zaciągnąć w Alior Banku (kredyt dla firmy) lub w  Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

kredyt na otwarcie firmy Aasa

POZWOLENIA NA OTWARCIE SIŁOWNI

Siłownia (klub fitness) jest zakładem świadczącym usługi w zakresie regeneracji ciała poprzez ćwiczenia fizyczne. Zatem w myśl rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych pomieszczenia fitness klubu powinny być odpowiednio przygotowane.

Ściany przy umywalkach i zlewach w pomieszczeniach, w których są świadczone usługi, pokrywa się do wysokości co najmniej 1,6 m nienasiąkliwym materiałem, łatwo zmywalnym i odpornym na działanie wilgoci oraz różnych środków (np. płytki ceramiczne).

Lokal powinien być przyłączony do wodociągów i kanalizacji, lub korzystać z własnego ujęcia wody. Do lokalu doprowadza się ciepłą i zimną wodę, można też zainstalować urządzenia służące do podgrzewania wody. Ścieki mają być odprowadzane do instalacji kanalizacyjnej.

2. SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA fitness / siłownię

Pieniądze na otwarcie siłowni możesz wziąć z kilku miejsc. Do najpopularniejszych form finansowania tego typu biznesu należą: kredyt, pożyczka, dotacja z UE, leasing oraz własne oszczędności. Jeśli posiadałbyś 100% własnych oszczędności, to zapewne nie szukałbyś ofert kredytu, więc tego sposoby nie będziemy tu opisywać.

Kredyt na OTWARCIE siłowni

Najpopularniejszym sposobem na zdobycie pieniędzy jest jak zwykle kredyt gotówkowy. Otrzymanie kredytu nie jest proste. Warto mieć napisany biznesplan (przede wszystkim dla siebie) oraz oszczędności na wkład własny.

Banki wymagają brak obecności w bazach dłużników, zarobki na odpowiednio wysokim poziomie oraz zabezpieczenie kredytu na wypadek, gdyby biznes się nie powiódł. Zabezpieczeniem są zazwyczaj nieruchomości pod zastaw, środki transportu pod zastaw lub poręczenie innej osoby. Urządzenia można czasami wziąć w leasing, zamiast kupować.

pko bp leasing

Kredyt na siłownię możesz zaciągnąć na siebie (gdy otwierasz jednoosobową działalność gospodarczą), lub na firmę – gdy prowadzisz już firmę lub spółkę z o.o.. Listę kredytów gotówkowych dla osób fizycznych znajdziesz tutaj: link.

Kredyt na otwarcie siłowni oferuje Alior Bank (kredyt dla firmy) lub Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

POŻYCZKA na OTWARCIE siłowni

Gdy kredyt z różnych względów jest niemożliwy, pozostaje pożyczka w parabanku. W tym przypadku wymogi, jakie będziesz musiał wypełnić, są o wiele mniejsze, ale koszty – większe. Pełną listę firm pożyczkowych, czyli tzw. parabanków, które udzielają pożyczek na otwarcie firmy transportowej znajdziesz tutaj.

URZĄDZENIA W LEASING

Alternatywną formą zdobycia urządzeń sportowych jest leasing. Leasing jest korzystny, ponieważ jest tańszy od kredytu, płacisz za urządzenia co miesiąc, a na koniec możesz je wykupić za symboliczną kwotę. Najpopularniejsze leasingi oferuje PKO BP. Wypełnij wnioski, a otrzymasz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb:

  1. PKO BPsprawdź ofertę leasingu

DOTACJA Z UE NA OTWARCIE siłowni

Jako, że otwarcie siłowni wymaga sporych nakładów, to nie ma co sięgać po pieniądze z Urzędu Pracy. Tam mogą zaoferować ci kilkanaście, do 25 tysięcy złotych. O wiele lepiej zobaczyć, czy są jakieś programy z UE, które wspierają biznes. Wówczas można starać się o nawet 100 ty. zł. Z reguły jednak siłownie nie są otwierane z pieniędzy podatników, dzięki czemu rzadko upadają. Sprawdź ofertę Tax CARE, która sprawdza Twoją zdolność na otrzymanie dotacji unijnej dla firm.

3. Jak otworzyć siłownię

Sam kredyt na siłownię to nie problem, równie poważną kwestią jest harmonogram otwarcia i wszelkie procedury, które trzeba przejść.

położenie siłowni

Położenie siłowni to akurat sprawa ważna, aczkolwiek nie najważniejsza. Są siłownie, na które trzeba dojechać i mają masę klientów. Powodzenie biznesu w tym wypadku jest uzależnione od liczby klientów, których musi być sporo. Aby kredyt na siłownię się spłacił, musisz mieć dużo osób, które będą ćwiczyły u ciebie. Warto więc otworzyć fitness klub w miejscu, w którym ludzie będą mogli łatwo dojechać jak i dojść:

  • osiedla,
  • galerie handlowe,
  • biurowce.

BIZNESPLAN DLA siłowni

Biznesplan jest podstawowym dokumentem każdego przedsięwzięcia. Określenie kosztów i przewidzenie przychodów to czynności, które przydadzą się w przygotowaniu biznesplanu. Analiza konkurencji SWOT, a także napisanie własnej, ciekawej oferty dopasowanej do twojego idealnego klienta – to sprawy kluczowe. Zrobienie strategii marketingowej to również ważna sprawa.
Napisz biznesplan apteki samodzielnie lub zleć tę czynność specjalistom.

Konto firmowe w banku

Mając siłownię przyda się na pewno konto z banku.. Obecnie jedyne konta zupełnie darmowe są dwa. Pierwsze to konto firmowe w IDEA Banku dla firm jednoosobowych (działalność gospodarcza): link, natomiast drugie dla spółek: link.

Księgowość dla siłowni

Księgowość w biznesie to kluczowa rzecz, którą trzeba załatwić jeszcze przed otwarciem firmy. Możesz zatrudnić swoją księgową, ale o wiele częściej popularniejszy staje się outsourcing tych usług. Księgowość dla siłowni najlepiej załatwić u siebie w mieście lub skorzystać z księgowości internetowe, np. w TAX Care.

MOŻE FRANCZYZA siłowni?

Możliwe jest również otwarcie siłowni w formie franczyzy. Wówczas odpada wiele kosztów, a Ty przejmujesz znaną na rynku markę i działasz pod jej szyldem. Franczyza wiąże się z płaceniem co miesiąc kwoty lub procentu od sprzedaży franczyzodawcy.

Pamiętaj, że kredyt na otwarcie siłowni to zobowiązanie, które bierzesz na długie lata i obciążasz nim nie tylko siebie, ale i rodzinę. To także kwestia osób, którzy poręczą Ci kredyt. Przemyśl dwa razy swoją decyzję, zanim się zadłużysz. Jeśli jesteś pewny swojej decyzji, to pozostaje zatrudnić pracowników i cieszyć się z prowadzenia siłowni!

5.00 avg. rating (99% score) - 6 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *