kredyt na otwarcie kancelarii

Kredyt na otwarcie kancelarii 2023

Kredyt na otwarcie kancelarii to dobry pomysł dla osób, które świeżo po studiach lub po pracy etatowej, chcą otworzyć swoją własną kancelarię. W artykule sprawdzisz, w jakim banku wziąć kredyt lub pożyczkę na otwarcie kancelarii.


kredyt dla firm nest bank
W artykule, który nosi tytuł „Kredyt na otwarcie kancelarii” przeczytasz o trzech ważnych sprawach:

  • ile pieniędzy potrzeba na otwarcie kancelarii,
  • skąd wziąć kredyt na otwarcie kancelarii,
  • jak otworzyć kancelarię.

1. Ile pieniędzy na otwarcie kancelarii

Na otwarcie kancelarii potrzebujesz od kilkudziesięciu do prawie 300 tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, czy lokal w którym będziesz prowadził kancelarię zostanie zakupiony czy wynajęty. A także od tego, jaki styl przyjmie lokal, w którym będziesz przyjmował interesariuszy.

Kredyt na zakup lokalu pod kancelarię

Kredyt na zakup lokalu pod kancelarię może być największym wydatkiem. Sfinansowanie zakupu lokalu można z kredytu hipotecznego.

Wyposażenie kancelarii to przede wszystkim:

  • stylowe meble,
  • remont lokalu,
  • materiały biurowe.

Kredyt na wyposażenie kancelarii można zaciągnąć w Alior Banku (kredyt dla firmy) i w Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

kredyt gotówkowy

Kancelaria może zostać otwarta wyłącznie przez osoby po skończeniu studiów i spełnieniu specjalnych wymogów określonych ustawą.

Co równie istotne, jeśli zamierzasz puszczać w kancelarii muzykę, to ZAIKS może się przyczepić o opłatę. Musisz wiedzieć, że korzystając z utworów na licencji creative commons, nie trzeba płacić na ZAIKS i inne organizacje.

2. SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA OTWARCIE kancelarii

Źródeł finansowania kancelarii jest niewiele. Najpopularniejszym sposobem na otwarcie kancelarii jest najpierw zdobycie swoich klientów, wyrobienie marki w pracy etatowej. To jest dobry sposób na złapanie stałych klientów. Potem już tylko poczta pantoflowa i możesz śmiało otwierać swój biznes..

Za najpopularniejsze formy finansowania uchodzą: kredyt, pożyczka, dotacja z Urzędu Pracy oraz własne oszczędności. Własne oszczędności zapewne posiadasz, więc przejdźmy do kolejnych form zdobycia pieniędzy.

Kredyt na OTWARCIE kancelarii

Kredyt gotówkowy to jedna z najpopularniejszych form zdobycia pieniędzy. Przyznanie kredytu w przypadku zawodów zaufania publicznego, do których należy prawnik, jest o wiele prostsze. Ten, kto wykonuje wolny zawód może liczyć na preferencyjne traktowanie ze strony banków. Mowa tu przede wszystkim o lepszych warunkach kredytu, czyli mniejszych kosztach i oprocentowaniu.

Banki wymagają brak obecności w bazach dłużników, zarobki na odpowiednio wysokim poziomie oraz zabezpieczenie kredytu na wypadek, gdyby biznes się nie powiódł. Zabezpieczeniem są zazwyczaj nieruchomości pod zastaw, środki transportu pod zastaw lub poręczenie innej osoby.

Kredyt na kancelarię możesz zaciągnąć na siebie. Listę kredytów gotówkowych dla osób fizycznych znajdziesz tutaj: link.

Kredyt na otwarcie kancelarii, z gwarancją de minimis, oferuje Alior Bank – wypełnij wniosek on-line i czekaj na zgłoszenie konsultanta.

Banki biją się o klienta i oferują naprawdę atrakcyjne warunki.

POŻYCZKA na OTWARCIE kancelarii

Pożyczka jest także formą, którą można rozważyć przy szukaniu środków na sfinansowanie inwestycji w kancelarię. Tutaj wymogi, jakim trzeba sprostać są niższe, ale za to koszty – większe. Pełna lista firm pożyczkowych, czyli tzw. parabanków, które oferują pożyczki na otwarcie kancelarii jest tutaj.

DOTACJA Z URZĘDU PRACY NA OTWARCIE kancelarii

Jeśli posiadasz już lokal i potrzebujesz jedynie pieniędzy na jego wyposażenie, i wystarczy Ci ok. 24 tysięcy złotych, to możesz skorzystać z dotacji z urzędu pracy. Dotacje z Urzędu Pracy są przyznawane co kilka miesięcy, najczęściej jednak na początku roku. Pamiętaj, że aby dostać dotację z Urzędu Pracy potrzebne jest doświadczenie zawodowe w branży, a także posiadanie statusu osoby bezrobotnej.

3. Jak otworzyć kancelarię

Gdy otwierasz swoją pierwszą kancelarię, musisz pamiętać o kilku ważnych sprawach.

położenie kancelarii

Kancelaria powinna być w miejscu, do którego łatwo dotrzeć każdemu mieszkańcowi. Którego nie musi szukać, ani dojeżdżać do niego poza miasto. Żeby kredyt na kancelarię się spłacił, musisz mieć wielu klientów. Warto więc otworzyć warsztat w miejscu, w którym nie tylko przechodzi dużo osób, ale także owe miejsce jest dosyć prestiżowe i wzbudzające zaufanie. Takie miejsca to:

  • biurowce,
  • centrum miasta,
  • główne ulice i trakty.

BIZNESPLAN DLA kancelarii

Nie jest tak, że otworzysz kancelarię i ludzie będą lgnąć drzwiami i oknami. No chyba, że masz już tak wyrobioną reputację i bazę swoich klientów. Biznesplan dla kancelarii to normalna kolej rzeczy jak w każdym biznesie. Sprawdzenie kosztów, określenie wielkości przyszłego sprzedaży to sprawy, które przydadzą się w przygotowaniu biznesplanu. Analiza konkurencji a także przygotowanie własnej, ciekawej oferty dopasowanej do idealnego klienta – to sprawy kluczowe. Napisz biznesplan kancelarii samodzielnie lub zleć tę czynność specjalistom.

Konto firmowe w banku

Prowadząc kancelarię konto bankowe jest bardzo potrzebne. Rozliczenia z klientami mają często postać elektroniczną. Obecnie jedyne konta zupełnie darmowe są dwa. Pierwsze to konto firmowe dla firm jednoosobowych (działalność gospodarcza): link, natomiast drugie dla spółek: link.

Księgowość dla kancelarii

Ważną sprawą, którą należy załatwić jak najszybciej jest podpisanie umowy z biurem rachunkowym. Teoretycznie możesz sam prowadzić księgowość, ale jest to uciążliwe i zabiera ci czas, który możesz przeznaczyć na rozwój biznesu.

Pamiętaj, że kredyt na otwarcie kancelarii to zobowiązanie, które bierzesz nie tylko na siebie, ale na całą swoją rodzinę. Zwłaszcza na tych, którzy poręczą Ci kredyt. Przemyśl dwa razy swoją decyzję, zanim się zadłużysz. Jeśli jesteś pewny swojej decyzji, to pozostaje zatrudnić pracowników i cieszyć się z prowadzenia kancelarii!

Oceń pożyczkę!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *