kredyt na otwarcie sklepu monopolowego

Kredyt na otwarcie sklepu monopolowego

Kredyt na otwarcie sklepu monopolowego może okazać się jedynym sposobem na otwarcie tego typu działalności. Zobacz, w jakim banku wziąć kredyt lub pożyczkę na otwarcie sklepu monopolowego.


kredyt dla firm nest bank
Z artykułu, który nosi tytuł “Kredyt na otwarcie sklepu monopolowego” dowiesz się:

 • ile pieniędzy potrzeba na otwarcie sklepu monopolowego,
 • skąd wziąć kredyt na otwarcie sklepu monopolowego,
 • jak otworzyć sklep monopolowy.

1. Ile pieniędzy na otwarcie sklepu monopolowego

Na otwarcie małego sklepu monopolowego potrzebujesz około 100 tysięcy złotych. Wraz ze wzrostem podatków nakładanych na firmy przez polityków, oraz ze wzrostem pensji minimalnej, kwota potrzebna do inwestycji będzie rosła. Wszystkie składki i daniny mają przełożenie na ceny produktów i usług. Większe sklepy monopolowe to już koszt powyżej 200 tysięcy złotych. Im większy ma być sklep i posiadać bogatsze wyposażenie, tym więcej trzeba będzie włożyć w inwestycje.

Kredyt na wyposażenie sklepu monopolowego

Pieniądze z kredytu na wyposażenie sklepu musisz przeznaczyć przede wszystkim na:

Kredyt na wyposażenie sklepu monopolowego można zaciągnąć w Alior Banku (kredyt dla firmy) lub w Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

kredyt na otwarcie firmy Aasa

Jeśli mowa o sklepie monopolowym, to nie może zabraknąć koncesji na alkohol. W tym wypadku wydatki zależą od tego, jaki alkohol będziesz sprzedawał. Zdarzają się sklepy, które oferują wyłącznie piwo, wyłącznie wino lub wszystkie alkohole. Za różne rodzaje napojów alkoholowych płaci się oddzielnie. Kwoty poniżej dotyczą opłaty za cały rok, można je rozłożyć na raty:

 • za piwo i napoje do 4,5 procent – 525 zł,
 • za napoje zawierające od 4,5 do 18 procent – 525 zł,
 • za napoje wysokoprocentowe (od 18 proc.) – 2,1 tys. zł.

Sporym wydatkiem jest zatowarowanie sklepu monopolowego w alkohol. Zakup artykułów spożywczych do handlu: piw, win, likierów, wódek i innych napojów procentowych, to ważny poziom w wydatkach inwestycyjnych.

Kredyt na zatowarowanie sklepu monopolowego

Najczęściej popełnianym błędem jest wydawanie wszystkich pieniędzy na otwarcie sklepu monopolowego razem z zatowarowaniem, bez zostawienia sobie górki. Ludzie liczą, że drugie zatowarowanie zrobią ze sprzedaży pierwszego. Otóż jest to bardzo optymistyczna wersja. Często aby utrzymać płynność trzeba brać kredyt na zatowarowanie sklepu. Taki kredyt bierzemy na firmę, w zależności czy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą czy spółkę.

Najpopularniejsze kredyty na zatowarowanie sklepu monopolowego mają obecnie: Alior Bank (kredyt dla firmy) oraz Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

2. SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA OTWARCIE SKLEPU monopolowego

Źródła finansowania otwarcia sklepu monopolowego są różne. Za najpopularniejsze uchodzą: kredyt, pożyczka, dotacja z Urzędu Pracy oraz własne oszczędności. Siląc się na otwarcie biznesu na pewno posiadasz oszczędności, choć pewnie nie na takim poziomie, aby sfinansować 100% planu.

Kredyt na OTWARCIE SKLEPU monopolowego

Pierwszym i najpopularniejszym sposobem na zdobycie pieniędzy jest wzięcie kredytu. Przyznanie kredytu to nie taka prosta sprawa. Warto mieć napisany biznesplan (przede wszystkim dla siebie) oraz oszczędności na wkład własny.

Banki wymagają od pożyczkobiorców brak figurowania w bazach dłużników, zarobki na odpowiednio wysokim poziomie oraz zabezpieczenie kredytu na wypadek, gdyby biznes się nie powiódł. Zabezpieczeniem są zazwyczaj nieruchomości pod zastaw, środki transportu pod zastaw lub poręczenie innej osoby.

aforti pożyczka na firm

Kredyt na otwarcie sklepu monopolowego możesz zaciągnąć na siebie (gdy otwierasz jednoosobową działalność gospodarczą), lub na firmę – gdy prowadzisz już firmę lub spółkę z o.o.. Listę kredytów gotówkowych dla osób fizycznych znajdziesz tutaj: link.

Kredyt na otwarcie sklepu monopolowego dla firm, z gwarancją de minimis, oferuje Alior Bank – wypełnij wniosek on-line i czekaj na zgłoszenie konsultanta.

Oferta banków stała się bardzo atrakcyjna. Banki biją się o klienta, na czym korzystają klienci. Szybki kredyt dla firm w niektórych bankach możesz dostać bez zaświadczeń o zarobkach, o które może być trudno na początku działalności. Na dowód osobisty możesz dostać nawet do 20 tys. zł. Czasami doradcy pomagają w formalnościach związanych z otwarciem firmy. Większość spraw formalnych można załatwić przez Internet, co oszczędza czas i jest bardzo wygodne.

POŻYCZKA na OTWARCIE SKLEPU monopolowego

Inną opcją sfinansowania wydatków na otwarcie sklepu monopolowego jest pożyczka. W tym przypadku wymogi, jakim będziesz musiał sprostać, są o wiele mniejsze. Niestety koszt są analogicznie większe niż w banku (choć nie zawsze). Większe będzie oprocentowanie takiej pożyczki. Pełną listę firm pożyczkowych, które udzielą Ci pożyczki na otwarcie sklepu monopolowego znajdziesz tutaj.

DOTACJA Z URZĘDU PRACY NA OTWARCIE SKLEPU monopolowego

Jeszcze inną formą sfinansowania sklepu monopolowego jest wzięcie dotacji z Urzędu Pracy. Co musisz wiedzieć, to że dotacje nie są wysokie i mogą w tym wypadku nie wystarczyć. Około 24 tysięcy złotych będzie wystarczającą kwotą, aby sprawić sobie jakieś tanie wyposażenie. Nie mniej na zakup zatowarowania na pewno nie wystarczy. Te wydatki będziesz musiał ponieść z własnej kieszeni. Dotacje z Urzędu Pracy są przyznawane co kilka miesięcy, najczęściej jednak na początku roku. Urzędy Pracy wymagają doświadczenia zawodowego w branży, a także posiadania statusu osoby bezrobotnej. Sprawdź ofertę Tax CARE, która sprawdza Twoją zdolność na otrzymanie dotacji unijnej dla firm.

3. Jak otworzyć sklep monopolowy

istnieje kilka ważnych punktów, na które powinieneś zwrócić uwagę przed uruchomieniem sklepu monopolowego. Poniżej wypisaliśmy punkty, które koniecznie musisz mieć w swoim planie.

położenie sklepu monopolowego

Miejsce, w których otworzysz sklep monopolowy jest bardzo istotne dla powodzenia biznesu. Aby kredyt na sklep monopolowy się spłacił, musisz mieć dużo klientów. Warto więc umiejscowić sklep w takim miejscu, w którym przechodzi/przejeżdża dużo osób. Takie miejsca to:

 • osiedla,
 • główne ulice i trakty,
 • przystanki komunikacji miejskiej,
 • centra miast,
 • biurowce.

Czasem gdy sklep jest połączony z hurtownią, wystarczy dobra reklama w mediach społecznościowych i klienci trafią.

BIZNESPLAN DLA SKLEPU monopolowego

Od tego należałoby zacząć. Sprawdzenie kosztów, określenie przychodów to czynności, które przydadzą się w przygotowaniu biznesplanu. Analiza konkurencji a także przygotowanie własnej, ciekawej oferty dopasowanej do idealnego klienta – to sprawy kluczowe. Napisz biznesplan sklepu monopolowego samodzielnie lub zleć specjalistom.

HACCP dla sklepu monopolowego

Sklep monopolowy prowadzi dystrybucję napojów, dlatego musi uzyskać na to zgodę powiatowego inspektora sanitarnego – Sanepidu. Aby taką zgodę dostać, musisz mieć opracowany dokument nazywany w skrócie HACCP. HACCP określa, co wolno, a czego nie wolno robić z żywnością. Są w niej ujęte procedury dotyczące zachowania w zakładzie pracy, a także wszelkie instrukcje urządzeń AGD.

Wielu właścicieli sklepów monopolowych nie ma wiedzy jak o to zadbać, jak się za to zabrać i w jaki sposób to kontrolować. Dlatego sprawy te są powszechnie zlecane specjalistom ds. HACCP. Dokumentacja HACCP dla sklepu monopolowego to koszt rzędu 300 – 900 zł w zależności od skomplikowania. Jedną z najlepszych firm na rynku, która zrzesza fachowców w różnych częściach kraju jest Managero.pl

Gdy będziesz już mieć wykonaną dokumentację HACCP dla sklepu monopolowego, udaj się do Sanepidu. Tam poproś o wizytacją w celu wydania zgody na otwarcie sklepu.

STARANIA O KONCESJĘ

Kolejnym punktem to wizyta w Urzędzie Miasta. Jeśli masz już zgodę Sanepidu, to teraz pora na koncesję na alkohol. W zależności od tego, jakie napoje alkoholowe będziesz oferował w swoim sklepie. Za piwo i napoje do 4,5 procent zapłacisz 525 zł, za napoje zawierające od 4,5 do 18 procent – również 525 zł, natomiast za napoje wysokoprocentowe (od 18 proc.) – 2,1 tys. zł.

Konto firmowe w banku

W biznesie alkoholowym działamy na dużych sumach, dlatego konto bankowe jest wręcz konieczne. Obecnie jedyne konta zupełnie darmowe są dwa. Pierwsze to konto firmowe w IDEA Banku dla firm jednoosobowych (działalność gospodarcza): link, natomiast drugie dla spółek: link.

Księgowość dla sklepu monopolowego

Ważną sprawą, którą należy załatwić jak najszybciej jest podpisanie umowy z biurem rachunkowym. Teoretycznie możesz sam prowadzić księgowość, ale jest to uciążliwe i powiedzmy sobie szczerze – przeszkadza w zajmowaniu się biznesem.

Księgowość dla sklepu monopolowego możesz załatwić u siebie w mieście lub przez Internet, korzystając z usług np. TAX Care.

Pamiętaj, że kredyt na otwarcie sklepu monopolowego to zobowiązanie, które dotyka nie tylko Ciebie, ale całą Twoją rodzinę. Przemyśl dwa razy swoją decyzję, zanim się zadłużysz. Jeśli jesteś pewny swojej decyzji, to pozostaje zatrudnić pracowników i cieszyć się z prowadzenia sklepu monopolowego!

5.00 avg. rating (99% score) - 4 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *