kredyt na samochód dla spółki z o.o.

Kredyt na samochód dla spółki z o.o.

Kredyt na samochód dla spółki z o.o. to alternatywa dla zakupu auta za gotówkę jak i wzięcia go w leasing. Zobacz, jak kupić samochód firmowy na kredyt i gdzie to zrobić najkorzystniej.


kredyt samochodowy santander
Jeśli jesteś w bazach dłużników, np. w bazie BIK, BIG czy KRD, to banki na 100% nie przyznają Ci kredytu na auto. Co innego, jeśli prowadzisz spółkę. Wówczas nie liczą się Twoje osobiste długi, lecz sytuacja spółki. Spółka to odrębny byt prawny i Twoje osobiste długi nie mają tutaj żadnego znaczenia.

Kredyt na samochód dla spółki z o.o. jest jedną z wielu możliwości sfinansowania zakupu auta do firmy. Wszystkie możliwości:

  • kredyt samochodowy,
  • kredyt gotówkowy,
  • pożyczka pozabankowa,
  • leasing,
  • wynajem.

Zasada w przypadku kredytu jest prosta i jasna: im starszy samochód, tych mniejsza szansa na kredyt. Banki zwracają szczególną uwagę na wiek i stan auta. Jeśli auto będzie stare, to kredytu na taki wóz się nie dostanie.

Sprawdź oferty kredytów samochodowych i wybierz najlepszy wariant

Santander Kredyt samochodowy – wypełnij wniosek o kredyt i czekaj na decyzję banku.

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

Kredyt na samochód dla spółki z o.o. – o czym warto wiedzieć

Kupując nowe auto, Twoja firma otrzyma kredyt bez problemu. Po prostu nowy samochód prosto idzie sprzedać, a właśnie to zrobi bank, jeśli nie będziesz w stanie spłacać rat.

Gdybyś jednak chciał kupić auto używane do spółki, to ile lat może mieć? Statystyki i praktyka banków pokazuje, że pięć. Powyżej pięciu bardzo trudno uzyskać kredyt samochodowy. Dlatego też alternatywą dla kredytu samochodowego jest zwykły kredyt gotówkowy na dowolny cel, ale o nim w dalszej części artykułu.

Im starsze jest auto, tym krótszy termin spłaty kredytu. Bank w przypadku nowego auta rozłoży Ci raty na maksymalny okres, w przypadku starego – skróci maksymalnie.

kredyt dla firm nest bank

Raty malejące czy stałe

Raty w przypadku kredytu samochodowego dla firm będą albo na stałym poziomie, albo malejące. Dostaniesz najpewniej wybór dogodnej opcji. Raty stałe co miesiąc będziesz płacił w równej kwocie. Raty malejące to większe opłaty na początku i mniejsze gdzie idziemy ku końcowi. Co jest korzystniejsze?Tutaj trzeba zagłębić sposób obliczania. Rata składa się z części kapitałowej (cena auta podzielona przez liczbę rat) i odsetkowej (odsetki podzielone przez liczbę rat). Od czego zależy?

Wysokość comiesięcznej raty kapitałowej oblicza się dzieląc przyznaną kwotę kredytu przez liczbę wszystkich rat. Część odsetkowa wyliczana jest od kwoty jeszcze niespłaconego salda kredytu. Pierwsza rata będzie największa, ale z upływem czasu będzie malała. Początkowe raty malejące mogą być nawet o 1/5 wyższe od rat stałych. Pomimo to, ten wariant jest zdecydowanie bardziej opłacalny, ponieważ w ogólnym rozrachunku przyjdzie Ci zapłacić mniej. Raty stałe są wybierane przez osoby, które nie mogą sobie pozwolić na płacenie wyższych kwot w początkowych miesiącach.

Kredyt na samochód dla spółki z o.o.

Kredyt gotówkowy na zakup samochodu dla spółki z o.o. to rozsądny wybór. Niekiedy lepszy od kredytu samochodowego, ponieważ nie trzeba wykopywać ubezpieczenia AC, oraz nie trzeba w ogóle mówić, na co wydajemy pieniądze. Kredyt na samochód dla spółki z o.o. ma jednak nieco wyższe oprocentowanie od kredytu typowo samochodowego. Sprawdź poniższe oferty i wybierz najkorzystniejszą.

Kredyt na auto dla spółki z o.o. – ile można otrzymać

Kredyty samochodowe pozwalają wziąć do kilkuset tysięcy złotych, ale standardem jest raczej kwota 50 – 200 tys. zł. Kredyt na tańsze auta także można wziąć, pytanie po co, jeśli posiada się taką gotówkę do wydania od ręki.

Auto wpisuje się w koszta w formie amortyzacji (powyżej 5000 zł).

jaka spółka nie ma szans na kredyt

Jeśli firma ma długi, niezapłacone podatki, to nie dostanie kredytu. Spółka z o.o. z krótkim stażem również będzie miała problemy. Najlepiej, jeśli spółka ma ponad rok i posiada zyski, czyli wykazuje opłacanie CIT. Banki patrzą na kondycję finansową kredytobiorców, co jest jak najbardziej zrozumiałe.

KOSZTY KREDYTU

Kredyt samochodowy jest nieco tańszy, niż zwykły kredyt gotówkowy. Nie mniej posiada dodatkowe warunki, jak choćby wspomniany zakup AC czy przepisanie polisy na bank. Jest też więcej biurokracji.

SAMOCHÓD W LEASING

Jeszcze inną formą zakupu samochodu jest leasing. Leasing jest dobry, gdyż jest tańszy od kredytu. Płaci się za auto co miesiąc, a na koniec możesz je wykupić za symboliczną kwotę. Najpopularniejsze leasingi oferują PKO BP i IDEA Bank. Wypełnij wniosek i zobacz, co mogą dla Ciebie zaoferować: link

 

5.00 avg. rating (99% score) - 10 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *