kredyt na założenie plantacji

Kredyt na założenie plantacji

Kredyt na założenie plantacji to sposób na otrzymanie pieniędzy na stworzenie biznesu naturalnego i zdrowego. W poniższym artykule przeczytasz, w jakim banku wziąć kredyt lub pożyczkę na założenie plantacji.

kredyt dla firm nest bank

Artykuł “Kredyt na założenie plantacji” pozwoli Ci odpowiedzieć sobie na trzy ważne pytania:

  • ile pieniędzy potrzeba na założenie plantacji,
  • skąd wziąć kredyt na założenie plantacji,
  • jak założyć plantację.

1. Ile pieniędzy na założenie plantacji

Na założenie plantacji potrzebujesz od 25 do nawet 70 tysięcy złotych za hektar. Mowa tutaj przede wszystkim o zakupie sadzonek. To, ile ich będzie określi skalę biznesu, która z kolei jest ważna w przypadku obliczania dalszych kosztów jak np. zakup samochodu. Te koszty są ważne na dzień dzisiejszy, wraz z podnoszeniem podatków nakładanych na firmy przez polityków, wzrostem inflacji, pensji minimalnej, kwota potrzebna do otwarcia tego typu działalności będzie rosła.

Kredyt na założenie plantacji

Kredyt na zakup sadzonek to główny wydatek w przypadku plantacji. Wysokość kredytu, o jaki będziesz się starał, zależy od skali biznesu, o którym myślisz.

Pieniądze z kredytu na założenie plantacji możesz przeznaczyć na:

  • sadzonki,
  • nawożenie,
  • opryski.

Kredyt na zakup sadzonek i innych rzeczy potrzebnych do uruchomienia plantacji można zaciągnąć w Alior Banku (kredyt dla firmy) lub w Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

kredyt na otwarcie firmy Aasa

POZWOLENIA NA OTWARCIE plantacji

Jeśli jesteś rolnikiem, to prowadzenie plantacji nie będzie działalnością gospodarczą, ponieważ będzie one dla rolnika rolniczym źródłem dochodu.

Do osób, które nie są rolnikami nie stosuje się tych przepisów. Dla nich prowadzenie plantacji  będzie normalną działalnością gospodarczą. Po staniu się właścicielem ziemskim możesz starać się o zapisanie do KRUS, gdzie warunki są o wiele lepsze niż w ZUS.

Poza tym, prowadzenie plantacji dla swoich potrzeb nie jest obłożone pozwoleniami, nie mniej każda sprzedaż produktu spożywczego (a takim są maliny, truskawki, jagody itp.), już tak.

2. SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA założenie plantacji

Pieniądze na założenie plantacji możesz wziąć z kilku miejsc. Do najpopularniejszych form finansowania tego typu biznesu należą: kredyt, pożyczka, dotacja z UP oraz własne oszczędności. O własnych pieniądzach pisać nie będziemy, bo gdybyś je miał, to nie starałbyś się o kredyt 😉

Kredyt na założenie plantacji

Kredyt gotówkowy to jeden ze sposobów, który można najszybciej i najłatwiej otrzymać. Otwieranie działalności na kredyt nie jest złym pomysłem, o ile ma się przygotowany biznesplan i sprawdzone, czy będziemy mieć klientów. Otrzymanie kredytu nie jest proste. Warto mieć napisany biznesplan (przede wszystkim dla siebie) oraz oszczędności na wkład własny.

Banki wymagają brak obecności w bazach dłużników, zarobki na odpowiednio wysokim poziomie oraz zabezpieczenie kredytu na wypadek, gdyby biznes się nie powiódł. Zabezpieczeniem są zazwyczaj nieruchomości pod zastaw, środki transportu pod zastaw lub poręczenie innej osoby.

pko bp leasing

Kredyt na założenie plantacji możesz zaciągnąć na siebie (gdy otwierasz jednoosobową działalność gospodarczą), lub na firmę – gdy prowadzisz już firmę lub spółkę z o.o.. Listę kredytów gotówkowych dla osób fizycznych znajdziesz tutaj: link.

Kredyt na otwarcie plantacji oferuje Alior Bank (kredyt dla firmy) lub Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

POŻYCZKA na założenie plantacji

Inną opcją zdobycia środków finansowych jest wzięcie pożyczki. W tym przypadku wymogi, jakie będziesz musiał wypełnić, są o wiele mniejsze, ale koszty – duży wyższe. Pełną listę firm pożyczkowych, czyli tzw. parabanków, które udzielają pożyczek na założenie plantacji znajdziesz tutaj.

DOTACJA Z NA założenie plantacji

Jako rolnik nie masz szans na dotację z UP, ale już osoba niebędąca rolnikiem jak najbardziej. Są też inne dotacje, np. ta z LGD – lokalne grupy działania oraz z Unii Europejskiej. Przy najmniejszej linii kosztów można postarać się o dotację z Urzędu Pracy, która wynosi ok. 25 tys. zł. Sprawdź ofertę Tax CARE, która sprawdza Twoją zdolność na otrzymanie dotacji unijnej dla firm.

3. Jak założyć plantację

Trudno zakładać biznes, o którym nie ma się zielonego pojęcia. Dlatego właścicielami tego typu biznesów są już przeważnie rolnicy.

położenie plantacji

Położenie plantacji to bardzo ważna kwestia. Warto, aby było to miejsce z dala od miejskiego zgiełku. Gdzieś na wsi, na uboczu. Im dalej od miasta, tym czystsze powietrze. Aby kredyt na założenie plantacji się spłacił, musisz mieć dobry produkt. Gdzie warto utworzyć plantację:

  • przy lesie,
  • stoki i zbocza,
  • na wsi.

Od samego miejsca ważne jest również to, jaka gleba znajduje się w tym miejscu. Do różnych typów sadzonek potrzebna jest różna gleba. Pod uprawę maliny poleca się przeznaczać gleby żyzne, zasobne w składniki pokarmowe i substancję organiczną, utrzymujące dostateczną wilgotność, ale dostatecznie przewiewne, o odczynie lekko kwaśnym (pH 5,5-6,5).

Tymczasem truskawkę sadzimy na glebach lekkich, przewiewnych, próchnicznych, o dobrej strukturze z wodą gruntową na poziomie 60-80cm o uregulowanych stosunkach wodnych. Gleby te należą np.: do kompleksu pszenno-buraczanego, czy też żytnio-ziemniaczanego. Truskawek nie należy uprawiać na rędzinach, glebach podmokłych i zlewnych.

BIZNESPLAN DLA plantacji

Jak do każdego rodzaju biznesu, tak i w tym wypadku przyda się profesjonalny biznesplan. Biznesplan plantacji to ważna kwestia i powinieneś przyłożyć się do jego napisania. Taki dokument będzie potrzebny nie tylko bankom, ale przede wszystkim przyda się Tobie. Określenie kosztów i przewidzenie przychodów to czynności, które przydadzą się w przygotowaniu biznesplanu. Analiza konkurencji SWOT, a także napisanie własnej, ciekawej oferty dopasowanej do twojego idealnego klienta – to sprawy kluczowe. Zrobienie strategii marketingowej to również ważna sprawa.
Napisz biznesplan plantacji sam, lub zleć tę czynność specjalistom.

Konto firmowe w banku

Mając firmę, przyda się na pewno konto w banku. Obecnie jedyne konta zupełnie darmowe są dwa. Pierwsze to konto firmowe w IDEA Banku dla firm jednoosobowych (działalność gospodarcza): link, natomiast drugie dla spółek: link.

Pamiętaj, że wzięcie jakiegokolwiek kredytu czy dotacji, więc także kredyt na założenie plantacji, to zobowiązanie, które bierzesz na długie lata i obciążasz nim również swoją rodzinę. To także kwestia osób, którzy poręczą Ci kredyt. Przemyśl dwa razy swoją decyzję, zanim się zadłużysz. Jeśli jesteś pewny swojej decyzji, to pozostaje zacząć działać i cieszyć się z prowadzenia plantacji!

5.00 avg. rating (99% score) - 7 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *