kredyt na auto używane

Kredyt na auto używane

Kredyt na auto używane jest do zdobycia, choć z kilkoma zastrzeżeniami. Musisz tylko wybrać odpowiedni model i poznać warunki przyznawania kredytów.

kredyt gotówkowy bgż
Zasada jest taka, że im starszy samochód tych mniejsza szansa na kredyt. Oczywiście co innego kredyt na auto używane do celów kolekcjonerskich, a co innego do codziennej jazdy! Banki zwracają szczególną uwagę na wiek i stan auta. Jeśli auto będzie stare i słabe osprzętowo, to zostanie do wzięcia pożyczka w parabanku.

Pieniądze na auto używane mogą pochodzić z kredytu samochodowego, kredytu gotówkowego lub pożyczki. Wybór należy do Ciebie!

Sprawdź oferty kredytów samochodowych i wybierz najlepszy wariant:

kredyt samochodowy santander

Santander Kredyt samochodowy – wypełnij wniosek o kredyt i czekaj na decyzję banku.

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

Kredyt na auto używane – tak, na AUTO używane i stare – nie

Banki wolą udzielać kredytów na nowsze modele samochodów z jednego prostego powodu. Nowszy samochód łatwiej sprzedać, gdybyś okazał się niewypłacalny. Auta jako takie tracą szybko na wartości, nie jest to coś, w czym warto trzymać kapitał. Auto ma służyć do jeżdżenia, w przypadku firmy dodatkowo w robieniu kosztów.

Ile lat może mieć auto używane, aby otrzymać na nie kredyt? Nie więcej niż 6-7. To jest górna granica, którą banki są w stanie zaakceptować. Oczywiście wiele zależy także od stanu technicznego pojazdu. Sprawne auto w wieku 5 lat będzie łatwo skredytowane. Nie mniej nawet 4-letni rzęch powypadkowy nie uzyska kredytu w banku.

Musisz wiedzieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Im starsze auto, tym krótszy termin spłaty zaciągniętego zobowiązania. Bank udzieli Ci kredytu, ale termin spłaty nie będzie tak bardzo rozciągnięty w czasie, jak w przypadku nowego samochodu.

Raty malejące czy stałe

Raty w przypadku kredytu samochodowego będą albo stałe, albo malejące. Zależy to przede wszystkim od Twojej decyzji. W przypadku rat stałych, co miesiąc będziesz płacił taką samą kwotę. Raty malejące to większe opłaty na początku i mniejsze gdzie idziemy ku końcowi. Co jest korzystniejsze? Popatrzmy na sposób obliczania. W skład taty wchodzi część kapitałowa i odsetkowa. Wysokość comiesięcznej raty kapitałowej oblicza się dzieląc przyznaną kwotę kredytu przez liczbę wszystkich rat. Część odsetkowa wyliczana jest od kwoty jeszcze niespłaconego salda kredytu. Pierwsza rata będzie największa, ale z upływem czasu będzie malała. Początkowe raty malejące mogą być nawet o 1/5 wyższe od rat stałych. Pomimo to, ten wariant jest zdecydowanie bardziej opłacalny, ponieważ w ogólnym rozrachunku przyjdzie Ci zapłacić mniej. Raty stałe są wybierane przez osoby, które nie mogą sobie pozwolić na płacenie wyższych kwot w początkowych miesiącach.

Kredyt samochodowy na zakup używanego auta

Sam wiek samochodu i jego stan techniczny to oczywiście nie wszystko! Druga ważna kwestia to Twoja sytuacja finansowa i zdolność kredytowa. Banki biorą pod uwagę przede wszystkim dochody netto, rodzaj zatrudnienia oraz historię kredytową kredytobiorcy.

Na zdolność kredytową mają wpływ:

 • rodzaj umowy,
 • dochód netto,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym,
 • suma miesięcznych zobowiązań finansowych,
 • miesięczne wydatki na utrzymanie,
 • historia w BIK (jeśli jest negatywna, pozostaje pożyczka na zakup auta)
 • suma limitów na kartach kredytowych,
 • okres kredytowania,
 • staż pracy,
 • rodzaj rat (malejące lub stałe),
 • wysokość kwoty kredytu,
 • wiek kredytobiorcy (najlepszy wiek to 24-55 lat).

 

Co zamiast kredytu samochodowego

Kredyt na auto używane można dostać, gdy nie ma się zamiaru kupować starego samochodu. Jeśli jednak nie masz innej opcji lub po prostu takie auto ci się podoba, to rozważ inną opcję niż kredyt samochodowy.

Kredyt gotówkowy na auto używane

Kredyt gotówkowy będzie o wiele lepszą opcją, gdy idzie o auta używane i mające ponad 5 lat. Tego typu kredyt możesz wziąć na dowolny cel a i oprocentowanie nie jest jakieś wysokie, czasami jest wręcz podobne do kredytu samochodowego. A o ile mniej biurokracji!

Kupując auto używane na kredyt gotówkowy, nie musisz wykupować ubezpieczenia AC, które jest wymagane przy kredycie samochodowym. Wiele banków nie wymaga zabezpieczeń dla kwot rzędu 10 tysięcy złotych. Będziesz mógł więc prosto i szybko uzyskać takie wsparcie, nie pytając o zdanie żony czy męża 🙂

Pożyczka na zakup używanego auta

Ostatnią deską ratunku przy zakupie używanego auta jest pożyczka. Pożyczki są najmniej korzystne z uwagi na wysokie koszty. Więcej o pożyczce na auto znajdziesz w artykule: pożyczka na zakup auta.

SAMOCHÓD W LEASING

Alternatywną formą zdobycia samochodu jest leasing. Leasing jest korzystny, ponieważ jest tańszy od kredytu, płacisz za auto co miesiąc, a na koniec możesz je wykupić za symboliczną kwotę. Najpopularniejsze leasingi oferują PKO BP i IDEA Bank. Wypełnij wnioski, a otrzymasz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb: link

5.00 avg. rating (99% score) - 5 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *