Kredyt na samochód ciężarowy

Kredyt na samochód ciężarowy

Kredyt na samochód ciężarowy jest to dobry a czasami jedyny sposób sfinansowania zakupu tego typu auta. Samochód ciężarowy sprawdzi się w firmie transportowej jak i budowlanej.


kredyt samochodowy santander
Na początku trzeba wspomnieć, że jeśli jesteś w bazach dłużników, np. w bazie BIK, BIG czy KRD, to banki na 100% nie przyznają Ci kredytu na auto. Wszystko się zmienia, jeśli prowadzisz spółkę. Wówczas dla banku nie liczą się Twoje prywatne długi, lecz kondycja spółki. Jeśli chcesz wziąć kredyt na samochód ciężarowy, to zapewne na firmę. Najlepszą formą prowadzenia firmy w Polsce jest spółka z o.o. Osobny artykuł kredyt na samochód dla spółki z o.o. dogłębnie opisuje to zagadnienie.

Kredyt na samochód ciężarowy jest jedną z kilku opcji, które możesz brać pod uwagę przy zdobyciu pieniędzy na zakupu auta. Wszystkie opcje:

  • kredyt samochodowy,
  • kredyt gotówkowy,
  • pożyczka pozabankowa,
  • leasing,
  • wynajem.

Jeśli mowa o kredycie, to sytuacja jest klarowna : im samochód jest starszy, tym mniejsza jest szansa na kredyt. Banki zwracają szczególną uwagę na wiek i stan auta. Jeśli auto nie będzie pierwszej młodości, to kredytu na taki wóz raczej się nie dostanie.

Sprawdź oferty kredytów na samochód ciężarowy

Santander Kredyt samochodowy – wypełnij wniosek o kredyt i czekaj na decyzję banku.

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

Kredyt na samochód ciężarowy – o czym warto wiedzieć

Dlaczego banku udzielają kredyty na drogie, nowe auta, a na starsze i tańsze już nie? Rozwiązanie tkwi w zabezpieczeniu. Jeśli przestaniesz spłacać raty kredytu, to nowe auto bank jest w stanie sprzedać. Natomiast ze starym autem ciężarowym trudno byłoby się mierzyć.

Są jednak osoby, które nie potrzebują nowego auta lub po prostu ich na niego nie stać. Uważają, że starszy model będzie równie dobry do poczynionych zadań. W takim wypadku warto zastanowić się nad kredytem gotówkowym. Bowiem kredyt na samochód ciężarowy to nie tylko powyższe typowe kredyty samochodowe, ale również kredyt gotówkowy. Tenże kredyt można wydać na cokolwiek i bank nie pyta na co. Więcej o nim w dalszej części artykułu.

Warto abyś wiedział, że im starsze jest auto, tym krótszy termin spłaty kredytu. Bank w przypadku nowego auta rozłoży raty na maksymalny okres, w przypadku starego – skróci jak to tylko możliwe. Po prostu w przypadku starszego wozu jest obawa, że z każdym rokiem jego stan techniczny będzie niższy.

kredyt dla firm nest bank

Raty malejące czy stałe

Raty w przypadku kredytu samochodowego będą albo na stałym poziomie, albo malejące. Dostaniesz najpewniej wybór dogodnej opcji. Raty stałe co miesiąc będziesz płacił w równej kwocie. Raty malejące to większe opłaty na początku i mniejsze gdzie idziemy ku końcowi. Co jest korzystniejsze?Tutaj trzeba zagłębić sposób obliczania. Rata składa się z części kapitałowej (cena auta podzielona przez liczbę rat) i odsetkowej (odsetki podzielone przez liczbę rat). Od czego zależy?

Wysokość comiesięcznej raty kapitałowej oblicza się dzieląc przyznaną kwotę kredytu przez liczbę wszystkich rat. Część odsetkowa wyliczana jest od kwoty jeszcze niespłaconego salda kredytu. Pierwsza rata będzie największa, ale z upływem czasu będzie malała. Początkowe raty malejące mogą być nawet o 1/5 wyższe od rat stałych. Pomimo to, ten wariant jest zdecydowanie bardziej opłacalny, ponieważ w ogólnym rozrachunku przyjdzie Ci zapłacić mniej. Raty stałe są wybierane przez osoby, które nie mogą sobie pozwolić na płacenie wyższych kwot w początkowych miesiącach.

Kredyt na samochód ciężarowy – dla firmy

Kredyt gotówkowy na zakup samochodu ciężarowego to bardzo dobry wybór. Niekiedy lepszy od kredytu samochodowego, ponieważ nie trzeba wykopywać ubezpieczenia AC a także w ogóle mówić, na co wydajesz pieniądze. Kredyt na samochód ciężarowy w przypadku firmy ma jednak nieco wyższe oprocentowanie od kredytu typowo samochodowego. Sprawdź poniższe oferty i wybierz najkorzystniejszą.

Kredyt na auto ciężarowe – ile można dostać

Kredyty samochodowe pozwalają wziąć do kilkuset tysięcy złotych, ale standardem jest raczej kwota 50 – 200 tys. zł. Kredyt na tańsze auta także można wziąć, pytanie po co, jeśli posiada się taką gotówkę do wydania od ręki. Kredyt gotówkowy można wziąć nawet do 300 tys. zł.

Od strony księgowej warto wiedzieć, że samochód ciężarowy wpisuje się w koszta w formie amortyzacji (powyżej 5000 zł).

jaka firma nie ma szans na kredyt

Biorąc kredyt na samochód ciężarowy na firmę pamiętaj o kilku ważnych sprawach. Jeśli firma ma długi, niezapłacone podatki, to kredytu nie dostaniesz. Spółka z o.o. z krótkim stażem również będzie miała problemy. Najlepiej, jeśli spółka ma ponad rok i posiada zyski, czyli wykazuje opłacanie CIT. Sytuacja i kondycja firmy jest brana pod uwagę przez każdy bank.

KOSZTY KREDYTU

Kredyt samochodowy jest nieco tańszy, niż zwykły kredyt gotówkowy. Nie mniej posiada dodatkowe warunki, jak choćby wspomniany zakup AC czy przepisanie polisy na bank. W przypadku kredytu samochodowego, jest tam więcej biurokracji niż w kredycie gotówkowym.

SAMOCHÓD ciężarowy W LEASING

Jeszcze inną formą zakupu samochodu jest leasing. Leasing jest dobry, gdyż jest tańszy od kredytu. Płaci się za auto co miesiąc, a na koniec możesz je wykupić za symboliczną kwotę. Najpopularniejsze leasingi oferują PKO BP i IDEA Bank. Wypełnij wniosek i zobacz, co mogą dla Ciebie zaoferować: link

5.00 avg. rating (99% score) - 8 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *