kredyt na otwarcie pubu

Kredyt na otwarcie pubu i baru

Kredyt na otwarcie pubu i baru to bardzo popularna forma rozpoczęcia przygody z biznesem. Zobacz, w jakim banku wziąć kredyt lub pożyczkę na otwarcie pubu.


kredyt dla firm nest bank
Z artykułu, który nosi tytuł “Kredyt na otwarcie pubu lub baru” dowiesz się:

 • ile pieniędzy potrzeba na otwarcie pubu lub baru,
 • skąd wziąć kredyt na otwarcie pubu,
 • jak otworzyć pub lub bar.

1. Ile pieniędzy na otwarcie pubu lub baru

Na otwarcie małego baru z piwem potrzebujesz około 30 tysięcy złotych. Wraz ze wzrostem podatków nakładanych na firmy przez polityków, oraz ze wzrostem pensji minimalnej, kwota potrzebna do inwestycji będzie rosła. Wszystkie składki i daniny mają przełożenie na ceny produktów i usług. Większe bary to już koszt powyżej 50.000 zł, a puby – powyżej 200 tysięcy złotych. Im większy ma być pub i posiadać bogatsze wyposażenie, tym więcej trzeba będzie włożyć w inwestycję.

Kredyt na wyposażenie pubu

Pieniądze z kredytu na wyposażenie pubu możesz wydatkować na:

Kredyt na wyposażenie baru lub pubu można zaciągnąć w Alior Banku (kredyt dla firmy) lub w Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

kredyt na otwarcie firmy Aasa

Jeśli mowa o barze lub pubie, to nie może zabraknąć koncesji na alkohol. W tym wypadku wydatki zależą od tego, jaki alkohol będziesz sprzedawał. Zdarzają się bary, które oferują wyłącznie piwo, wyłącznie wino lub wszystkie alkohole. Za różne rodzaje napojów alkoholowych płaci się oddzielnie. Kwoty poniżej dotyczą opłaty za cały rok, można je rozłożyć na raty:

 • za piwo i napoje do 4,5 procent – 525 zł,
 • za napoje zawierające od 4,5 do 18 procent – 525 zł,
 • za napoje wysokoprocentowe (od 18 proc.) – 2,1 tys. zł.

Sporym wydatkiem jest zatowarowanie pubu w alkohol. Zakup napojów do handlu: piw, win, likierów, wódek i innych napojów procentowych, to ważny etap w wydatkach inwestycyjnych.

Kredyt na zatowarowanie pubu i baru

Najczęściej popełnianym błędem jest wydawanie wszystkich pieniędzy na otwarcie pubu razem z zatowarowaniem, bez zostawienia sobie górki. Ludzie liczą, że drugie zatowarowanie zrobią ze sprzedaży pierwszego. Otóż jest to bardzo optymistyczna wersja, niekiedy można się nieźle przeliczyć. Wówczas, aby utrzymać płynność trzeba brać kredyt na zatowarowanie pubu. Taki kredyt bierzemy na firmę, w zależności czy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą czy spółkę.

Najpopularniejsze kredyty na zatowarowanie pubu mają obecnie: Alior Bank (kredyt dla firmy) oraz Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

2. SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA OTWARCIE pubu i baru

Opiszemy tutaj trzy źródła pieniędzy, z których można skorzystać. Za najpopularniejsze uchodzą: kredyt, pożyczka, dotacja z Urzędu Pracy oraz własne oszczędności. Aby otwierać biznes musisz mieć własne środki. Bez tego ani rusz. Zbyt wiele można stracić w razie niepowodzenia. Własne środki mogą stanowić kilkanaście-kilkadziesiąt procent wkładu, ale muszą one być.

Kredyt na OTWARCIE pubu i baru

Kredyt na otwarcie pubu jak i baru to do niedawna najpopularniejsza forma finansowania inwestycji. Przyznanie kredytu to nie taka prosta sprawa. Warto mieć napisany biznesplan (przede wszystkim dla siebie) oraz oszczędności na wkład własny.

Banki wymagają od pożyczkobiorców brak figurowania w bazach dłużników, zarobki na odpowiednio wysokim poziomie oraz zabezpieczenie kredytu na wypadek, gdyby biznes się nie powiódł. Zabezpieczeniem są zazwyczaj nieruchomości pod zastaw, środki transportu pod zastaw lub poręczenie innej osoby.

aforti pożyczka na firm

Kredyt na otwarcie pubu i baru możesz zaciągnąć na siebie (gdy otwierasz jednoosobową działalność gospodarczą), lub na firmę – gdy prowadzisz już firmę lub spółkę z o.o.. Listę kredytów gotówkowych dla osób fizycznych znajdziesz tutaj: link.

Kredyt dla firm, z gwarancją de minimis, oferuje Alior Bank – wypełnij wniosek on-line i czekaj na zgłoszenie konsultanta.

Oferta banków stała się bardzo konkurencyjna, banki walczą o klientów. Szybki kredyt dla firm w niektórych bankach możesz dostać bez zaświadczeń o zarobkach, o które może być trudno na początku działalności. Na dowód osobisty możesz dostać nawet do 20 tys. zł. Czasami doradcy pomagają w formalnościach związanych z otwarciem firmy. Większość spraw formalnych można załatwić przez Internet, co oszczędza czas i jest bardzo wygodne.

POŻYCZKA na OTWARCIE pubu

Inną opcją sfinansowania wydatków na otwarcie pubu jest pożyczka. Co prawda wymogi są o wiele mniejsze, ale za to koszty wyższe. Większe będzie oprocentowanie takiej pożyczki. Pełną listę firm pożyczkowych, które udzielą Ci pożyczki na otwarcie pubu jak i baru znajdziesz tutaj.

DOTACJA Z URZĘDU PRACY NA OTWARCIE baru

Jeszcze inną formą sfinansowania otwarcia baru jest wzięcie dotacji z Urzędu Pracy. Dotacje z pośredniaka wynoszą co najwyżej ok. 24 tysięcy złotych. Nie zawsze będzie to wystarczającą kwotą, ale przy małym punkcie będzie w sam raz. Na zakup drugiego zatowarowania na pewno nie wystarczy. Te wydatki będziesz musiał ponieść z własnej kieszeni. Dotacje z Urzędu Pracy są przyznawane co kilka miesięcy, najczęściej jednak na początku roku. Urzędy Pracy wymagają doświadczenia zawodowego w branży, a także posiadania statusu osoby bezrobotnej. Sprawdź ofertę Tax CARE, która sprawdza Twoją zdolność na otrzymanie dotacji unijnej dla firm.

3. Jak otworzyć pub i bar

Przeczytaj poniższe punkty o tym, na co warto zwrócić uwagę przed otwarciem baru. Będzie ci łatwiej otworzyć punkt, gdy będziesz wiedział od czego zacząć.

położenie pubu

Miejsce, w których otworzysz pub jest bardzo istotne dla prowadzenia biznesu. Aby kredyt na bar się spłacił, musisz mieć dużo klientów. Warto więc umiejscowić punkt w takim miejscu, w którym przechodzi/przejeżdża dużo osób. Takie miejsca to:

 • osiedla,
 • główne ulice i trakty,
 • przystanki komunikacji miejskiej,
 • centra miast,
 • biurowce.

BIZNESPLAN DLA pubu lub baru

Od tego należałoby zacząć przygodę. Biznesplan pokaże ci, czy na prawdę warto wchodzić w ten biznes. Sprawdzenie kosztów, określenie przychodów to czynności, które przydadzą się w przygotowaniu biznesplanu. Analiza konkurencji a także przygotowanie własnej, ciekawej oferty dopasowanej do idealnego klienta – to sprawy kluczowe. Napisz biznesplan pubu samodzielnie lub zleć specjalistom.

HACCP dla pubu i baru

Pub prowadzi dystrybucję napojów, a niekiedy także innej żywności. Te fakty są konieczne, aby  uzyskać na zgodę powiatowego inspektora sanitarnego – Sanepidu. W tym celu należy posiadać opracowany dokument nazywany w skrócie HACCP. HACCP określa, co wolno, a czego nie wolno robić z żywnością. Są w niej ujęte procedury dotyczące zachowania w zakładzie pracy, a także wszelkie instrukcje urządzeń AGD.

W większości przypadków napisanie księgi HACCP jest zlecane specjalistom ds. HACCP. Dokumentacja HACCP dla pubu i baru to koszt rzędu 300 – 900 zł w zależności od skomplikowania. Jedną z najlepszych firm na rynku, która zrzesza fachowców w różnych częściach kraju jest Managero.pl

Gdy będziesz już mieć wykonaną dokumentację HACCP dla pubu, przejdź się do Sanepidu. Tam poproś o wizytacją w celu wydania zgody na otwarcie lokalu.

PROJEKT TECHNOLOGICZNY PUBU

Projekt technologiczny dla pubu i baru jest konieczny, gdy masz zamiar prowadzić w lokalu produkcję żywności. Jeśli lokal został wybudowany od podstaw lub nie było tam wcześniej gastronomii, to projekt technologiczny będzie potrzebny. Jego wykonanie możesz zlecić profesjonalnemu projektantowi z Twojej okolicy: link.

STARANIA O KONCESJĘ

Kolejnym punktem jest wizyta w Urzędzie Miasta. Jeśli masz już zgodę Sanepidu na otworzenie lokalu, to teraz pora na koncesję na alkohol. W zależności od tego, jakie napoje alkoholowe będziesz oferował w swoim pubie. Za piwo i napoje do 4,5 procent zapłacisz 525 zł, za napoje zawierające od 4,5 do 18 procent – również 525 zł, natomiast za napoje wysokoprocentowe (od 18 proc.) – 2,1 tys. zł.

Konto firmowe w banku

W biznesie gastronomicznych działamy na dużych marżach, dlatego konto bankowe jest wręcz konieczne. Obecnie jedyne konta zupełnie darmowe są dwa. Pierwsze to konto firmowe w IDEA Banku dla firm jednoosobowych (działalność gospodarcza): link, natomiast drugie dla spółek: link.

Księgowość dla pubu lub baru

Ważną sprawą, którą należy załatwić jak najszybciej jest podpisanie umowy z biurem rachunkowym. Księgowy pomoże Ci wybrać najlepszą formę opodatkowania i wskaże co robić, aby wszystko było zgodnie z prawem.

Księgowość dla pubu możesz załatwić u siebie w mieście lub przez Internet, korzystając z usług np. w TAX Care.

Pamiętaj, że kredyt na otwarcie pubu to zobowiązanie, które dotyka nie tylko Ciebie, ale całą Twoją rodzinę. Przemyśl dwa razy swoją decyzję, zanim się zadłużysz. Jeśli jesteś pewny swojej decyzji, to pozostaje zatrudnić pracowników i cieszyć się z prowadzenia pubu lub baru!

5.00 avg. rating (99% score) - 7 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *