kredyt na otwarcie sklepu odziezowego

Kredyt na otwarcie sklepu odzieżowego 2023

Kredyt na otwarcie sklepu odzieżowego to popularny pomysł na pierwszy biznes. Zobacz, w jakim banku wziąć kredyt lub pożyczkę na otwarcie sklepu z ubraniami.


kredyt dla firm nest bank
Z artykułu, który nosi tytuł „Kredyt na otwarcie sklepu odzieżowego” dowiesz się 3 ważnych rzeczy:

  • ile pieniędzy potrzeba na otwarcie sklepu odzieżowego,
  • skąd wziąć kredyt na otwarcie sklepu z ubraniami,
  • jak otworzyć sklep odzieżowy.

1. Ile pieniędzy na otwarcie sklepu odzieżowego

Na otwarcie małego sklepu odzieżowego potrzebujesz od 20 do 50 tysięcy złotych. Dziś jest to taka kwota, ale za rok może być już wyższa. Wraz ze wzrostem podatków nakładanych na firmy przez polityków, oraz ze wzrostem pensji minimalnej, kwota potrzebna do inwestycji będzie rosła. Wszystkie składki i daniny mają przełożenie na ceny produktów i usług. Większe sklepy odzieżowe to już koszt powyżej 100 tysięcy złotych. Im większy ma być sklep i im więcej chcesz mieć w nim ubrań, tym więcej pieniędzy pochłonie inwestycja.

Kredyt na wyposażenie sklepu odzieżowego

Kredyt na wyposażenie sklepu odzieżowego możesz przeznaczyć przede wszystkim na:

Kredyt na wyposażenie sklepu odzieżowego można zaciągnąć w Alior Banku (kredyt dla firmy) lub w Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

Jeśli nie wiesz, która oferta kredytu jest najlepsza, możesz skorzystać z pomocy doradcy Bankiera. Wypełnij formularz kontaktowy (imię i nazwisko, nr tel, e-mail) i zaczekaj na telefon od konsultanta, który za darmo przedstawi Ci oferty banków.

kredyt gotówkowy

Co pozytywnego w sklepie odzieżowym, to nie są tu potrzebne żadne pozwolenia sanepidu. Jedyne, o co w miarę możliwości można się postarać, to zgoda ZAIKS-u na puszczanie w sklepie radia lub innych utworów.

Musisz wiedzieć, że korzystając z utworów na licencji creative commons, nie trzeba płacić na ZAIKS i inne organizacje.

Największym wydatkiem będzie zatowarowanie sklepu odzieżowego w ubrania. Ze względu na to, co konkretnie zamierzasz sprzedawać, uzależniony będzie ostateczny koszt inwestycji. Czy będziesz oferować jedną gamę odzieży, np. sukienki, czy wejdziesz w jeden segment klientów, np. mamy dzieci w wieku do lat 7. Twoja decyzja poniesie za sobą kwestie finansowe.

Kredyt na zatowarowanie sklepu odzieżowego

Najczęściej popełnianym błędem jest wydawanie wszystkich pieniędzy na otwarcie sklepu odzieżowego razem z zatowarowaniemi. Ludzie myślą, że jak się wysprzedają z pierwszego zamówienia to zakupię drugie. Jest to baaardzo optymistyczne założenie i rzadko kiedy się realizuje. Nie wiesz przecież, jakie ubrania będą cieszyły się popularnością. Często aby utrzymać płynność trzeba potem korzystać z pomocy banków. Kredyt na zatowarowanie sklepu jest uzależniony od tego, czy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą czy spółkę.

Najpopularniejsze kredyty na zatowarowanie sklepu odzieżowego mają obecnie: Alior Bank (kredyt dla firmy) oraz Bancovo (kredyt dla osoby fizycznej).

2. SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA OTWARCIE SKLEPU odzieżowego

Źródła finansowania otwarcia sklepu odzieżowego mogą być różne. Wiele osób rozpoczyna od sprzedaży w internecie, co na początku jest dobrym rozwiązaniem, aby sprawdzić popyt. Zależy to również od tego, czy sama będziesz szyła ubrania, czy kupowała od krawcowych lub firm krawieckich.

Za najpopularniejsze formy finansowania uchodzą: kredyt, pożyczka, dotacja z Urzędu Pracy oraz własne oszczędności. Własne oszczędności zapewne posiadasz, więc przejdźmy do kolejnych form zdobycia pieniędzy.

Kredyt na OTWARCIE SKLEPU odzieżowego

Pierwszym i najpopularniejszym sposobem na zdobycie pieniędzy jest wzięcie kredytu. Przyznanie kredytu to nie taka prosta sprawa. Warto mieć napisany biznesplan (przede wszystkim dla siebie) oraz oszczędności na wkład własny.

Banki wymagają od pożyczkobiorców brak figurowania w bazach dłużników, zarobki na odpowiednio wysokim poziomie oraz zabezpieczenie kredytu na wypadek, gdyby biznes się nie powiódł. Zabezpieczeniem są zazwyczaj nieruchomości pod zastaw, środki transportu pod zastaw lub poręczenie innej osoby.

Kredyt na otwarcie sklepu odzieżowego możesz zaciągnąć na siebie (gdy otwierasz jednoosobową działalność gospodarczą), lub na firmę – gdy prowadzisz już firmę lub spółkę z o.o.. Listę kredytów gotówkowych dla osób fizycznych znajdziesz tutaj: link.

Kredyt na otwarcie sklepu z ubraniami dla firm, z gwarancją de minimis, oferuje Alior Bank – wypełnij wniosek on-line i czekaj na zgłoszenie konsultanta.

Oferta banków stała się bardzo atrakcyjna. Banki biją się o klienta, na czym korzystają klienci. Szybki kredyt dla firm w niektórych bankach możesz dostać bez zaświadczeń o zarobkach, o które może być trudno na początku działalności. Na dowód osobisty możesz dostać nawet do 20 tys. zł. Czasami doradcy pomagają w formalnościach związanych z otwarciem firmy. Większość spraw formalnych można załatwić przez Internet, co oszczędza czas i jest bardzo wygodne.

POŻYCZKA na OTWARCIE SKLEPU odzieżowego

Atrakcyjną opcją sfinansowania wydatków na otwarcie sklepu odzieżowego jest pożyczka. W tym przypadku wymogi, jakim będziesz musiała sprostać, są o wiele mniejsze, ale koszty – większe. Pełną listę firm pożyczkowych, które udzielą Ci pożyczki na otwarcie sklepu odzieżowego znajdziesz tutaj.

DOTACJA Z URZĘDU PRACY NA OTWARCIE SKLEPU odzieżowego

Jako, że otwarcie malutkiego sklepiku odzieżowego nie wymaga nakładu wielkiej gotówki, to pomóc może dotacja z urzędu pracy. Około 24 tysięcy złotych będzie wystarczającą kwotą, aby sprawić sobie jakieś tanie wyposażenie i pierwsze zatowarowanie. Dotacje z Urzędu Pracy są przyznawane co kilka miesięcy, najczęściej jednak na początku roku. Pamiętaj, że aby dostać dotację z Urzędu Pracy potrzebne jest doświadczenie zawodowe w branży, a także posiadanie statusu osoby bezrobotnej.

3. Jak otworzyć sklep odzieżowy

Poniżej kilka ważnych punktów, na które powinieneś zwrócić uwagę przed uruchomieniem sklepu odzieżowego. Przeczytaj uważnie i bierz się do pracy!

położenie sklepu odzieżowego

Miejsce, w których otworzysz sklep odzieżowy jest bardzo istotne dla powodzenia biznesu. Aby kredyt na sklep odzieżowy się spłacił, musisz mieć dużo klientów. Warto więc otworzyć sklep w miejscu, w którym przechodzi/przejeżdża dużo osób. Takie miejsca to:

  • osiedla,
  • główne ulice i trakty,
  • przystanki komunikacji miejskiej,
  • centra miast,
  • biurowce,
  • galerie.

BIZNESPLAN DLA SKLEPU odzieżowego

Od tego należałoby zacząć. Sprawdzenie kosztów, określenie przychodów to czynności, które przydadzą się w przygotowaniu biznesplanu. Analiza konkurencji a także przygotowanie własnej, ciekawej oferty dopasowanej do idealnego klienta – to sprawy kluczowe. Napisz biznesplan sklepu odzieżowego samodzielnie lub zleć specjalistom.

Konto firmowe w banku

W biznesie odzieżowym działamy na dużych marżach, dlatego konto bankowe jest wręcz konieczne. Obecnie jedyne konta zupełnie darmowe są dwa. Pierwsze to konto firmowe dla firm jednoosobowych (działalność gospodarcza): link, natomiast drugie dla spółek: link.

Księgowość dla sklepu odzieżowego

Ważną sprawą, którą należy załatwić jak najszybciej jest podpisanie umowy z biurem rachunkowym. Teoretycznie możesz sama prowadzić sobie księgowość, ale jest to uciążliwe i zabiera ci czas, który możesz przeznaczyć na rozwój biznesu.

Księgowość dla sklepu odzieżowego możesz załatwić u siebie w mieście lub przez Internet, korzystając z usług.

Pamiętaj, że kredyt na otwarcie sklepu odzieżowego to zobowiązanie, które bierzesz nie tylko na siebie, ale na całą rodzinę. Zwłaszcza na tych, którzy poręczą Ci kredyt. Przemyśl dwa razy swoją decyzję, zanim się zadłużysz. Jeśli jesteś pewny swojej decyzji, to pozostaje zatrudnić pracowników i cieszyć się z prowadzenia sklepu odzieżowego!

Oceń pożyczkę!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *